100 Kalori Yakıp Kilo Vermenizi Hızlandıracak Yollar


Karışık Kaset 3 Mayıs 2022 39 views 0 Yorum

100 Kalori Yakıp Kilo Vermenizi Hızlandıracak Yollar

Hemen hemen tüm kadınlar ve erkekler, aslında kilo alma korkusunu yaşarlar. Kilo aldıklarında ise bu fazla kilolardan kurtulmanın yollarını ararlar. Daha ince, fit, zinde ve hatta özellikle de kadınlar için zarif bir bedene kavuşmak amacıyla da diyet programları öne çıkmaktadır. Ancak her denemenin yavaş ilerlemesi, istenen görüntünün bir türlü hızlı şekilde elde edilememesi bazen moral […]

Hemen hemen tüm kadınlar ve erkekler, aslında kilo alma korkusunu yaşarlar. Kilo aldıklarında ise bu fazla kilolardan kurtulmanın yollarını ararlar. Daha ince, fit, zinde ve hatta özellikle de kadınlar için zarif bir bedene kavuşmak amacıyla da diyet programları öne çıkmaktadır. Ancak her denemenin yavaş ilerlemesi, istenen görüntünün bir türlü hızlı şekilde elde edilememesi bazen moral bozuklukları oluşturabildiği için, kilo verme işini hayata uygulamak daha doğru bir adımdır. Böylelikle kilo verme süreci hızlanacak ve akabinde daha mutlu bireyler olacaktır.

100 Kalori Yakıp Kilo Vermenizi Hızlandıracak YollarGün içerisinde yaptığınız bazı şeyleri yapmadan, yapmadıklarınızı da yaparak 100 kalori yakabilirsiniz. İşte 100 kalori yakabilmek için mutlaka uygulamanız gereken öneriler:

– 15 dakikalık normal tempo bisiklet sürüşünün 150 kalori yaktırdığını bilseydiniz, sanıyoruz ki araba ya da otobüse binmezdiniz. Toplu taşıma araçlarını bırakın ve gideceğiniz yerlere bisiklet ile gitmeye başlayın. Kısa sürede kesin sonuçlar alacaksınız.

– Farklı aktiviteler deneyin. Mesela balık tutmaya gidin. Her hafta sonu AVM’lerde gezerek yüklendiğiniz enerjiyi boşaltın ve deniz ya da göl suyu ile temas edin. Olta atmak bile yarım saat içinde 100 kaloriden fazlasını yakmanıza sebep olacaktır.

– Eğer bir bahçeniz varsa, yabani ve zararlı otları toplamanız, çiçeklerinizin yerini değiştirmeniz, toprakla uğraşmanız ve diğer pek çok işi yapmanız kalori yakmanızda doğal faydalar sunacaktır. Bahçe işleri ile yarım saat uğraşarak neredeyse 125 kalori yakma şansınız olacak.

100 Kalori Yakıp Kilo Vermenizi Hızlandıracak YollarNeden üst katlara asansör ile çıkıp yine asansör ile iniyorsunuz? Hem kalori yakmak isterken, hem de bu şekilde sizi tembelliğe alıştıran aletleri kullanmak yanlıştır. Merdiven inip çıkarak 5 ile 10 kalori arasında bir yükten kurtulmuş olacaksınız.

– Bilardo oynayarak 40 dakikada 100 kalori yakmanız olasılıklar dahilindedir. Bilardo sopasını alın, topları dizin ve oynamaya başlayın.

– 10 dakika boyunca ip atlarsanız, 115 kalori vereceksiniz. İpinizi alıp zıplamaya başlama ve kalorilerden uzaklaşmak sizin elinizde.

– Sakız çiğnemek de bu noktada çok etkilidir. 10 dakikalık çiklet çiğneme işlemi, 10 kalori civarında bir kalori yakma işlemini ortaya çıkarmaktadır.

– Kalktığınızda ilk yaptığınız iş kahvaltı yapmak olmasın. Uyandığınızda yapacağınız bir sabah yürüyüşü, 20 dakikada 100 kalori yakmanızı sağlayarak sizi daha sağlıklı bir hale getirecektir.
Kaynakça:
diyadinnet.com/BayanlaraOzel-1164&Bayan=100-kalori-yakmak-i%C3%A7in-10-basit-%C3%B6neri

Yazar:Gökçe Cömert

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Adolf Hitler Hakkında 9 Korkunç Gerçek
Adolf Hitler Hakkında 9 Korkunç Gerçek

Adolf Hitler Hakkında 25 Şaşırtıcı Bilgihttps://wwwneolducom/adolf-hitler-hakkinda-sasirtici-bilgiler-479hhtmBilinmeyen...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Muhammed Ali Hakkında Bilmediğimiz 10 Gerçek
Muhammed Ali Hakkında Bilmediğimiz 10 Gerçek

Dünya boks sporuna yeni bir soluk getiren, alışılmışın dışında bir başarı sağlamasının yanında özel hayatıyla...

5 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Sigmund Freud Kimdir?
Sigmund Freud Kimdir?

Özellikle felsefe ve psikoloji meraklıları öncelikli olmak üzere dünyada birçok kişi tarafından bilinen Sigmund Freud...

5 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Josê Saramago Kimdir?
Josê Saramago Kimdir?

Portekizli ünlü yazar Josê Saramago Körlük, Mağara, Görmek gibi birçok romana imza atmıştır Yazarın en önemli...

5 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar