301 Yönlendirmesi Ne Kadar Sürer?


Seo 11 Mayıs 2022 56 views 0 Yorum

301 Yönlendirmesi Ne Kadar Sürer?

301 yönlendirmesi bir HTTP durum kodudur. Bir sayfanın konumunun kalıcı olarak taşındığını gösterir. 301 yönlendirmesi, tarayıcıya sayfanın yeni bir URL kullandığını ve orijinal konumuna geri dönmeyeceğini bildirir. 301 yönlendirmeleri, SEO sıralamalarınızı önemli ölçüde etkilemeden bir web sayfasını diğerine yönlendirmenin kolay bir yoludur. Ayrıca, içeriği birleştirip web sitenizi optimize ederek organik trafiği artırmak için 301 yönlendirmelerini etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu nedenle, 301 yönlendirmesi geçici bir yönlendirme için uygun bir HTTP durum kodu değildir. 302 yönlendirmesi, bir sayfanın geçici olarak taşındığını gösterir. 302 yönlendirmesi kullanmak sıralamalarınıza zarar vermez. Ancak, orijinal sayfanın arama sonuçlarından çıkarılmasına neden olmaz, bu da genellikle 301 ’in bir hedefidir. Bu sebepten ötürü eski sayfayı kalıcı olarak silmek istiyorsanız, 301 kullanmanız gerekir.

301 Yönlendirmesi Ne Kadar Sürer?

301 yönlendirmesi yaparken, yeni linke taşımak tek bir link ise birkaç gün içinde tamamlanabileceği gibi, bir kaç hafta da sürebilir. Kişisel deneyimlerimize göre örneğin backlink sayısı az iken organik hit sayısı çok olan içeriklerin yönlenmesi bir kaç hafta almakta iken, backlink sayısı çok olup aynı hiti alan içeriklerin Google ’da görünen linki daha kısa sürede yeni linkle yerini değiştirmektedir.

301 Yönlendirmesine Dair Uyarılar

Tekil olarak içerik linkinizi veya alan adınızı değiştirdikten sonra yalnızca 301 yönlendirmelerine güvenmek yerine, eski web sayfası linklerini site içi bağlantılarınızdan ve site haritalarınızdan kaldırmanız son derece önem arz eder. Google ’ın artık var olmayan web sayfalarını taramasını zorunlu tutmaya devam etmek, Google tarafından size ayrılan taranma kredinizi boşa harcamak anlamına gelir. Kullanıcıların ve tarayıcıların yeni sayfalara gelmesini ve çok fazla yönlendirme döngüsünden geçmemelerinden emin olmak için site içi dahili bağlantılarınızı ve site haritalarınızı düzelttiğinizden emin olmanızı öneririz.

301 Yönlendirmesi konusu hakkında diğer sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

Öneri: www.moradam.com/12892/301-yonlendirmesi/

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Sıralama Düşüşü ve Adım Adım Kurtarma
Sıralama Düşüşü ve Adım Adım Kurtarma

Sitesi olan kişileri yakından ilgilendiren bir konu ile karşınızdayız bugün İnternet sitesi olan kişiler sürekli...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür
Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür

Hemen çıkma oranı dediğimiz şey en basit tabiri ile sitenizi ziyaret eden kullanıcının sitenizden başka bir sayfaya...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

İlk Şart; Kaliteli İçerik Üretmek!
İlk Şart; Kaliteli İçerik Üretmek!

“Kaliteli içerik pazarlamasının ilk şartı kaliteli içerik üretmektir” Dijital dünyanın en önemli mihenk...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Https Önemli Mi?
Https Önemli Mi?

Geçtiğimiz yazılarda Google arama sonuçlarında HTTPS kullanan sitelerin oldukça artmasından bahsetmiştik Google son...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar