301 Yönlendirmesi Neden Kullanılır?


Seo 11 Mayıs 2022 53 views 0 Yorum

301 Yönlendirmesi Neden Kullanılır?

Sitenize gelen trafiği yeniden başka bir linke yönlendirmek için 301 http yönlendirme durum kodunu kullanmanın bazı nedenleri söz konusudur. 301 kullanmak için yaygın sebepler şunlardır:

301 Yönlendirmesi Neden Kullanılır?

✪ Genellikle 301 yönlendirmeleri, iki veya daha fazla web sayfasını sıralamayı ve otoriteyi daha başarılı bir şekilde oluşturacak tek bir belgeye etkili bir şekilde dönüştürmek için kullanılabilir. Örneğin, web sitenizde temel olarak aynı içerik olan iki sayfanız varsa, bu sayfa yinelenen veya zayıf içerik olarak kabul edilebilir. Bir sürümden diğerine 301 yönlendirmesi ekleyerek bu sayfaları bir ana sürüme birleştirmek isteyebilirsiniz. 301 yönlendirmesini kullanmak, bu trafiği ve SEO değerini, sıralamalarınıza herhangi bir ceza vermeden etkili bir şekilde yönlendirecektir. 

✪ 301 yönlendirmeleri web sitesinin daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlayabilir. Web sitenizi yakın zamanda yeniden yapılandırdıysanız ve optimize ettiyseniz veya yeni bir tasarıma geçtiyseniz, kullanılabilirliği muhafaza etmek için 301 yönlendirmelerini kullanmak gerekir. Bir web sitesi revizyonu sırasında siite mimarisini düzene sokmazsanız kullanıcıları sitenizden kaçırırsınız. Yönlendirmeler, kullanıcılarınızın kötü bir kullanımı deneyimine maruz kalmaması için garanti etmek adına ağrısız bir yöntemdir. 301 yönlendirmeleri, eski internet sayfalarının kaldırılması ve yenilerinin endekslenmesi için de yararlı bir araçtır. 

✪ HTTP ’den HTTPS ’ye geçişte de 301 yönlendirmeleri gerekir.

✪ Linklerinizi veya domaininizi değiştirdiyseniz, 301 yönlendirmesi de güzel bir stratejidir. Alan adınızı veya URL ’lerinizi değiştirmeye karar vermenizin nedeni ne olursa olsun, 301 yönlendirmeleri, kullanıcılarınızın ve sayfa sıralamalarınızın olumsuz etkilenmemesini sağlamak adına gereklidir.

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Sıralama Düşüşü ve Adım Adım Kurtarma
Sıralama Düşüşü ve Adım Adım Kurtarma

Sitesi olan kişileri yakından ilgilendiren bir konu ile karşınızdayız bugün İnternet sitesi olan kişiler sürekli...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür
Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür

Hemen çıkma oranı dediğimiz şey en basit tabiri ile sitenizi ziyaret eden kullanıcının sitenizden başka bir sayfaya...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

İlk Şart; Kaliteli İçerik Üretmek!
İlk Şart; Kaliteli İçerik Üretmek!

“Kaliteli içerik pazarlamasının ilk şartı kaliteli içerik üretmektir” Dijital dünyanın en önemli mihenk...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Https Önemli Mi?
Https Önemli Mi?

Geçtiğimiz yazılarda Google arama sonuçlarında HTTPS kullanan sitelerin oldukça artmasından bahsetmiştik Google son...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar