Adblock Nedir? Adblock İndir


Yazılım & Program 11 Mayıs 2022 41 views 0 Yorum

Adblock Nedir? Adblock İndir

İnternette gezinti yaparken reklamlar her yerde karşımıza çıkıyor. Her tür ve boyuttaki afiş ve banner adı verilen reklamlar, ister bilgisayarınızda ister cep telefonunuzda olun karşınıza çıkar. 

Pazarlama blogları, bilgi siteleri ve sosyal ağlar (Twitter , Facebook, Instagram ve diğerleri) gibi ücretsiz platformlar, internette kalışlarını finanse etmek için dijital reklamcılığın ürettiği değerlere ve gelirlere bağlıdır. Yani bu reklamlarla internet siteleri kendilerini döndürmektedir.

Görüntülemeler ve tıklamalar para kazandırır. Ne kadar çoksa, o kadar iyidir. Başarılı olmak için, kullanıcılardan ve ziyaretçilerden gelen veriler, giderek artan bir şekilde doğru olan bu tür hedefli reklamlar sunmak üzere incelenir, depolanır ve kullanılır.

Zaten herkes bu çarkın nasıl döndüğünü az çok biliyor.

Bununla birlikte, zamanla (ve bazılarının kötüye kullanılması), kullanıcılar tüketmek istedikleri içeriğin üzerine yerleştirilen , çoğu pop-up olan reklamlardan etkilenmekten bıkmaya başladı. Doğru düzgün bir iş yapılamaz siteler de bir hayli çoğaldı.

AdBlock Nedir?

Başlangıçta, bir markanın reklamını yapmak istediği her web sitesinde “afiş alanı kiralamak / satın almak” yaygındı. Google Reklamları, Facebook Reklamları, Twitter Reklamları ve diğerleri gibi ağlar ve reklamlar, bu afişlerin platformlarda kiralanmasını ve dağıtımını kolaylaştırmak için bir nişi doldurmak adına ortaya çıktı.

Evet, reklam vermek daha kolaydı ama reklamlardan bıkmak da kolaydı. Bu nedenle, 2006 ’da Mozilla Firefox eklentileri listesine dahil olan AdBlock Plus ortaya çıktı. Mozilla ’ya göre 130 milyondan fazla indirildi ve bu da onu dünyadaki en popüler tarayıcı uygulaması yaptı.

Bu başarıdan ilham alan bağımsız bir geliştirici, benzer adblock uygulamaları geliştirdi. Ve bugün:

AdBlock, bir uzantı (eklenti) biçiminde bir reklam engelleyici olarak tanımlanabilir. Google Chrome, Safari, Firefox ve Opera dahil olmak üzere birçok internet tarayıcısı için kullanılabilir. 

Önemli: Engelleme yazılımının ne kadar iyi çalıştığını kontrol etmenin birkaç yolu vardır. Birçok engelleme yazılımı, engelleme yerine reklamları gizler ve bu, bant genişliği hızında önemli bir kayba neden olabilir. İyi engelleme yazılımı aslında bu tür reklamların indirilmesini durdurur ve hatta bazen internette sörf hızını artırır.

Adblock İndir

Adblock indirmek için bazı linkler:

Adblock Plus Reklam Engelleyici indir:
https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock-plus-free-ad-bloc/cfhdojbkjhnklbpkdaibdccddilifddb?hl=tr Chrome AdBlock indir:
https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock-%E2%80%94-best-ad-blocker/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom?hl=tr Youtube™ için Adblock indir:
https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock-for-youtube/cmedhionkhpnakcndndgjdbohmhepckk?hl=tr Firefox için AdBlock indir:
https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/adblock-for-firefox/

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Turbo Photo
Turbo Photo

Turbo Photo, tüm dijital kamera sahiplerine, fotoğraflarını, düzenleme, geliştirme, rötuş yapma, bakma, yazdırma ve...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

LüToShop
LüToShop

LüToShop, dijital resimleriniz üzerinde oynama yapabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe bir resim düzenleme programıdır...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

ABBYY Screenshot Reader
ABBYY Screenshot Reader

ABBYY Screenshot Reader, bilgisayardan görüntü almak için tasarlanmış ekran görüntüsü alma ve dönüştüme...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

MAGIX Photo Manager
MAGIX Photo Manager

MAGIX Photo Manager, tüm fotoğraflarınızı kolayca yönetmenize, sunmanıza, organize etmenize ve düzenlemenize olanak...

9 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar