App Store’a liste dışı uygulama ekleme özelliği geldi


Teknoloji 9 Nisan 2022 113 views 0 Yorum

App Store'a liste dışı uygulama ekleme özelliği geldi

Apple’ın App Store geliştiricilerinin 2021 yılında 60 milyar dolar gelir elde ettiğini duyurduğunu geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Apple’ın uygulama mağazası olan App Store geliştirici dostu yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Apple tarafından aktarılan bilgilere göre geliştiriciler, App Store içinde listelenmemiş uygulamaları ekleyebilecek. Liste dışı olarak App Store içinde yer alacak olan uygulamalar, halka açık olmayacak ve herhangi bir şekilde arama sonuçları içinde yer almayacak.

Eklenen uygulamaların listeler veya kategoriler içinde yer almayacaklarını da belirtelim. App Store içine eklenen liste dışı uygulamalara kullanıcılara gönderilen direkt linkler aracılığı ile ulaşılabilir. Liste dışı uygulamalara ulaşmanın diğer yolları ise Apple Business Manager ve Apple School Manager.

Listelenmemiş uygulamaların App Store’a eklenmesine izin verilmesinin arkasındaki amaç ise belirli uygulamaların kısıtlı kitlelere App Store aracılığı ile ulaştırılabilmesi. Örnek vermek gerekirse bu özellik ile birlikte liste dışı uygulamaların özel bir etkinlikteki konuklar, şirket çalışanları veya araştırma çalışmasının katılımcıları gibi sınırlı kitlelere ulaştırılması hedefleniyor.

Liste dışı olarak uygulamasını App Store’a eklemek isteyen geliştiricilerin tek yapması gereken ise Apple Developer üzerinden konu ile ilgili başvuru yapmaları.

Hem yeni hem de daha önce App Store’a eklenmiş uygulamalar için başvuru yapılabileceğini de ekleyelim. Kısacası önceden normal bir şekilde App Store’a eklenen uygulamalar da mağaza içinde liste dışı olarak yer alabilecek. Dilerseniz uygulamanızın liste dışı olarak App Store’a eklenmesi için buradan başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!
Xbox One S’in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!

Galeri / Teknoloji Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor! İşte özel sürüm dediğin böyle olur...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri
PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri

Galeri / Teknoloji PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri Mucize olmasa da, küçük artışlar için önemli PC...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Nintendo Switch'e yakından bakalım!
Nintendo Switch’e yakından bakalım!

Galeri / Teknoloji Nintendo Switch'e yakından bakalım! Konsolun ayrıntılı görselleri Nintendo yaptığı açıklama ile...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik
ZTE Blade v7 Lite’ın ön kamerasını denedik

Galeri / Teknoloji ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik BlizzCon'a yanımızda bir de ZTE Blade v7 Lite götürdük...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar