Apple çalışanları, hibrit planla ofislere dönmeye başladı


Teknoloji 21 Nisan 2022 71 views 0 Yorum

Apple çalışanları, hibrit planla ofislere dönmeye başladı

Pandemi ile birlikte hayatlarımızdaki en önemli değişimlerden biri iş yapış şekilleri oldu. Birçok şirket bu dönemde uzaktan çalıştı, pandeminin etkilerinin azalmasıyla ofislere geri dönüşler başlasa da şirketler farklı çalışma yöntemleri benimsemeye başladı. Kimi şirket hibrit çalışmaya izin verdi, kimi şirket fiziksel ofislerini tamamen kapatıp sadece uzaktan çalışmaya odaklandı. Apple da bu dönemde adını en çok duyduğumuz şirketlerden biri oldu.

Apple, geçtiğimiz yılın sonunda çalışanlarının şubat ayında ofislere döneceğini söylemişti. Ancak şirket bu dönüşü erteleyerek çalışanlarına, giderleri için 1000 dolar ek ücret vermişti. Teknoloji devi, bu yılında başında ise ofise dönüş için şartlarını açıklamıştı. Apple, mağaza ve şirket çalışanlarından üçüncü doz aşıyı yaptırdığına dair kanıt isteyeceğini duyurmuştu. Tüm bunlara rağmen şirketin ofislere ne zaman döneceği belli değildi. 

Ancak yeni yapılan açıklamalara göre dün itibarıyla Apple’ın çalışanları ofislere dönmeye başladı. Çalışanlar bu süreçte tamamen ofiste olmayacaklar ve hibrit düzende çalışmaya devam edecekler.

Çalışanların bir süre en az bir gün ofisten çalışması isteniyor. 2 Mayıs’tan sonra ise çalışanların haftada iki gün ofisten çalışması zorunlu olacak. Bunların ardından 23 Mayıs’tan itibaren çalışanların haftada üç gün ofiste olması gerekecek. Apple, bu hibrit çalışma planının ne kadar süreyle uygulanacağını açıklamadı, ancak Tim Cook bunu bir pilot uygulama olduğunu söyledi. Yani çalışanların ilerleyen dönemde ofislere tamamen dönme durumları da olası.

Apple’ın şirket politikası, 11 Nisan’dan itibaren yüz yüze çalışmayı gerektiriyor olsa da Apple’ın, özellikle ofisten çalışmayı gerektiren birçok bölümü bir yıldan fazla bir süredir ofislere geri dönmüştü. 

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!
Xbox One S’in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!

Galeri / Teknoloji Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor! İşte özel sürüm dediğin böyle olur...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri
PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri

Galeri / Teknoloji PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri Mucize olmasa da, küçük artışlar için önemli PC...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Nintendo Switch'e yakından bakalım!
Nintendo Switch’e yakından bakalım!

Galeri / Teknoloji Nintendo Switch'e yakından bakalım! Konsolun ayrıntılı görselleri Nintendo yaptığı açıklama ile...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik
ZTE Blade v7 Lite’ın ön kamerasını denedik

Galeri / Teknoloji ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik BlizzCon'a yanımızda bir de ZTE Blade v7 Lite götürdük...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar