Audi, bugün yeni konsept araç ailesinin son üyesi Audi Urbansphere’i tanıttı


Teknoloji 1 Mayıs 2022 65 views 0 Yorum

Audi, bugün yeni konsept araç ailesinin son üyesi Audi Urbansphere'i tanıttı

Geçtiğimiz aylarda, Netflix’in aynı evde oturmadığı hale aynı profili kullananlardan ekstra ücretler almaya hazırlandığını; bunun için pilot bölgelerde yeni planlar oluşturduğunu sizlerle paylaşmıştık. Netflix geçtiğimiz yıl, hane dışındaki kişileri kendi hesapları için ödeme yapmaya yönlendirmek için kullanıcıların hesap kimlik bilgilerini girmelerini isteyen sınırlı bir test yapmıştı. Daha sonra bu testin sınırlarını genişletti. Platform, Şili, Kosta Rika ve Peru’da bu hizmet kapsamında kullanıcılardan daha fazla ücret alıyor.

Standart ve premium planlardaki üyeler, birlikte yaşamadıkları, kişiselleştirilmiş önerileri, oturum açma adı ve şifresi olan en fazla iki kişi için daha düşük bir fiyata alt hesaplar ekleyebiliyorlar. Bu fiyatlandırma Şili için 2.380 CLP, Kosta Rika için 2,99 dolar ve Peru için 7,9 PEN olarak açıklanıyor.

Şirket, şimdi ise üyeleri hane dışından kişilerle hesap paylaşımına girerlerse daha yüksek bir ücret talep eden testini genişleteceğini duyurdu. Netflix, bu çözümü yaklaşık bir yıl içinde ABD de dahil olmak üzere global pazarlarda uygulamayı planlıyor. Platform, Netflix hesabını kendi evleri dışındaki diğer kullanıcılarla paylaşan abonelerden ne kadar ekstra ücret alacağı konusunda dengeyi sağlamak istiyor, bu nedenle bu sürecin yaklaşık bir yıl sürebileceği belirtiliyor. 

Netflix daha önce bu çözümün GPS gibi konum tabanlı verilere dayanmadığını söylemişti. Bunun yerine, bir IP adresi, cihaz kimlikleri ve ev genelinde Netflix hesabında oturum açmış cihazlarla ilgili diğer bilgilerden yararlanıyor. Bu yöntem sayesinde Netflix, bir evin dışında kalıcı bir paylaşımın gerçekleştiğini belirleyebiliyor.

Tabii ki bizlerin en fazla merak ettiği konu da bu ücretlendirmenin ülkemizdeki yansımasının nasıl olacağı. Zira yapılan son zamlarla Netflix abonelik ücretleri bir hayli yükselmişti. Erken saatlerde Netflix’in daha uygun fiyatlı reklam destekli abonelik modelleri üzerinde çalıştığını da söylemiştik. Bu da şirketin reklamlardan yüksek gelirler elde edebileceği anlamına geliyor. Anlaşılan o ki Netflix, gelirlerini yükseltme konusunda elinden geleni ardına koymuyor. 

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!
Xbox One S’in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!

Galeri / Teknoloji Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor! İşte özel sürüm dediğin böyle olur...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri
PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri

Galeri / Teknoloji PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri Mucize olmasa da, küçük artışlar için önemli PC...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Nintendo Switch'e yakından bakalım!
Nintendo Switch’e yakından bakalım!

Galeri / Teknoloji Nintendo Switch'e yakından bakalım! Konsolun ayrıntılı görselleri Nintendo yaptığı açıklama ile...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik
ZTE Blade v7 Lite’ın ön kamerasını denedik

Galeri / Teknoloji ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik BlizzCon'a yanımızda bir de ZTE Blade v7 Lite götürdük...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar