Avrupa Birliği, Rusya’daki Kripto Para Hizmetlerini Yasaklama Kararı Aldı


Teknoloji 9 Nisan 2022 53 views 0 Yorum

Avrupa Birliği, Rusya'daki Kripto Para Hizmetlerini Yasaklama Kararı Aldı

Kripto para birimlerinin gün geçtikçe daha da yaygınlaştığı ve dünya çapından birçok insan tarafından benimsenmeye başlandığı artık bilinen bir gerçek. Durum böyle olunca ülkelerde yaşanan olaylar da geleceğin teknolojileri olarak görülen bu para birimleri ile ilgili yeni haberlerin çıkmasına neden oluyor.

Bilindiği üzere Rusya, şubat ayının sonlarına doğru Ukrayna ’ya askeri harekat düzenlemeye başlamış ve tüm dünyanın gündemine oturmuştu. Bunun ardından da birçok ülke ve şirketten Rusya ’ya yönelik yaptırımlar gelmişti. İşte bunun ardından kripto paraların da burada devreye girebileceği, Rusların yaptırımlardan kaçmak için bu para birimlerine yönelebileceği ifade edilmişti. Şimdi de bu konu hakkında Avrupa Birliği ’nden hamle geldi.

Rusya ’daki kripto hizmetlerine yasak getirildi

ab ve rusya

Gelen haberlere göre geçtiğimiz haftalarda özel kripto para birimlerine kısıtlamalar getiren Avrupa Birliği, Ukrayna ’yı işgal eden Rusya ’ya yönelik yeni yaptırımlarını açıkladı. Belli boşlukları kapatmak için alındığı belirtilen bu kararlar arasında Ruslara yüksek değerli kripto para hizmetlerinin yasaklanması da bulunuyordu.

Açıklamalarda yaptırım paketinde yer alan bu kararın, Rusların diğer yaptırımlardan kaçmak için paralarını kripto cüzdanları yardımıyla yurtdışına taşıma ihtimali nedeniyle oluşan endişelerden dolayı alındığı ifade edildi. Bu da Avrupa Birliği merkezli tüm kripto para borsalarının ve cüzdanlarının ülkede yasaklanacağını gösterdi.

AB ’nin ülkeye yönelik beşinci yaptırım paketi olan bu kararlarda ayrıca, Rusya ’daki bankacılık sektörünün %23 ’ünü oluşturan dört bankaya işlem yasağı geldiği de aktarıldı. Yetkililer de kararlarla ilgili yaptıkları açıklamada, “Rus ekonomisini derinden etkileyecek bu yaptırımlar, Kremlin ’in üzerindeki ekonomik baskıyı artırmaya katkıda bulunacak ve işgalin finanse edilmesini sekteye uğratacak” ifadelerini kullandı.

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!
Xbox One S’in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!

Galeri / Teknoloji Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor! İşte özel sürüm dediğin böyle olur...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri
PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri

Galeri / Teknoloji PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri Mucize olmasa da, küçük artışlar için önemli PC...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Nintendo Switch'e yakından bakalım!
Nintendo Switch’e yakından bakalım!

Galeri / Teknoloji Nintendo Switch'e yakından bakalım! Konsolun ayrıntılı görselleri Nintendo yaptığı açıklama ile...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik
ZTE Blade v7 Lite’ın ön kamerasını denedik

Galeri / Teknoloji ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik BlizzCon'a yanımızda bir de ZTE Blade v7 Lite götürdük...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar