Bytecoin nedir ve Bytecoin nasıl alınır? Detaylı rehber


Finans 20 Nisan 2022 106 views 0 Yorum

Bytecoin nedir ve Bytecoin nasıl alınır? Detaylı rehber

Yıllar geçtikçe, birçok gizlilik odaklı kripto para birimlerinin ortaya çıktığını görüldü. Çoğu insanın iyi bildiği gibi Monero hala daha geliştirilmeye devam etse dahi belki de bu konuda en iyisi. Bytecoin ise, geliştiricilerin işleri biraz farklı yapmasına rağmen, aynı soruna odaklanan başka bir proje. Peki gizliliğe odaklanan Bytecoin nedir ve Bytecoin nasıl alınır? İşte Bytecoin hakkında bilinmeyenler.

Bytecoin nedir?

Bytecoin, herkesin Bytecoin ağ gelişimine katılmasına izin veren açık kaynak kodlu, merkezi olmayan bir kripto para birimi. Gizlilik ve güvenlik Bytecoin’in doğal olarak en önemli unsurları olarak yer alıyor.

Bytecoin’in arkasındaki fikri anlamak zor değil. Bytecoin bireysel gizliliği korumak, iş için riski en aza indirmek amacıyla tasarlanmış bir kripto para birimi. Proje 2012 yılından beri devam ediyor. Bytecoin’in ekibi ise projeyi bu aşamalara getirebilmek ve izlenemez bir ödeme çözümü sağlamak için çok çalıştılar. Bytecoin her ne kadar başarılı bir proje gibi gözükse de bu başarı kolay olmadı.

Bytecoin’in dikkate alınması gereken çeşitli yönleri mevcut. Her şeyden önce Bytecoin’in, işlemleri özel ve izlenemez. Bu, kriptografik algoritmalar kullanılarak veya bu durumda açık kaynaklı CryptoNote teknolojisiyle gerçekleştiriliyor. Ayrıca işlemler sadece izlenemez değil, aynı zamanda bağlanılamaz.

Dahası Bytecoin deflasyon üzerine odaklanıyor, bu da coin’lerin zamanla daha pahalı hale gelmesi anlamına geliyor.

Her 120 saniyede bir azalan BCN blok ödülü ile, bu para biriminin artık madencilik ile çıkarılamayacağı bir nokta olacak. Ancak, bu aşamalı bir süreç olacak ve madencilik yönü aniden ortadan kalkmayacak.

Bytecoin’in gizlilik odaklı yapısı göz önüne alındığında, BCN madencilerinin, gizlilik odaklı birçok para biriminde bulamadıkları bir şey olan kullanıcıların finansal verilerine erişemediklerini de belirtmek gerekiyor.

Ek olarak, Bytecoin API, bunu tercih edenler için ek bir güvenlik derecesi sağlayacak olan çoklu imza çözümleri için destek sağlıyor.

Bytecoin nasıl alınır?

BCN ’yi, düşük komisyon ücretleri ve stabil altyapısıyla kısa zamanda popüler bir borsa haline gelen Binance‘i kullanarak alabilirsiniz.

Binance kayıt linki üzerinden hesabınızı oluşturduktan sonra BCN alabilmek için şu adımları izlemeniz yeterli:

1- Binance ’de bulunan hesabınıza Bitcoin gönderin. Bunun için sayfanın sağ üst kısmında yer alan Funds bağlantısının üzerine gelerek Deposits&Withdrawals‘a tıklayın.

2- Açılan sayfada yer alan arama kutucuğuna BTC yazarak Bitcoin ’i bulun ve hemen yanında yer alan Deposit‘e tıklayın.

3- Burada sizin için oluşturan cüzdan adresinizi kopyalayın ve Bitcoin ’lerinizin bulunduğu borsa ya da cüzdan üzerinden bu adrese Bitcoin gönderin. Bitcoin ’leriniz Binance hesabınıza 15 dakika içinde geçecektir.

4- Bitcoin ’leriniz hesaba geçtiyse Binance logosunun yanında yer alan Exchange bağlantısı üzerinden Basic‘i tıklayın.

5- Açılan sayfada BCN/BTC çiftini bularak tıklayın. Ardından grafiğin altında yer alan Buy bölümünden satın alımınızı gerçekleştirin. Burada yer alan Price bölümüne almak istediğiniz fiyatı, Amount bölümüne ise almak istediğiniz BCN miktarını girin ve Buy BCN ’ye basın. Daha kolay bir şekilde satın almak isterseniz Market sekmesi üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


İnternet Bankacılığının Avantaj ve Dezavantajları
İnternet Bankacılığının Avantaj ve Dezavantajları

Özellikle salgın nedeni ile internet üzerinden yapılan işlemler daha önemli hale geldi Bunların en başında da online...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Bitcoin Nedir? Ne İşe Yarar?
Bitcoin Nedir? Ne İşe Yarar?

Bitcoin 3 Ocak 2009 ‘da dijital ortamda yazılmış ve günümüzde de kullanılan elektronik para birimidir Daha detaylı...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Hassas Tarımda Son Teknoloji Otomasyon Uygulamaları
Hassas Tarımda Son Teknoloji Otomasyon Uygulamaları

Tarımda otomasyonla ilgili son teknolojiyi birçok gelişmeler yaşanmıştır Bu tarımdaki otomasyona yönelik gelişmeler...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Yakıtta Kalite Kriterleri
Yakıtta Kalite Kriterleri

Bir yakıtın kalitesi, motorlarda iyi performans göstermesini sağlamak için gerekli olan, bir dizi özellik ve ilgili...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar