Candan Erçetin Kimdir ?


Karışık Kaset 4 Mayıs 2022 52 views 0 Yorum

Candan Erçetin Kimdir ?

Candan Erçetin Kimdir ?Türk şarkıcı, besteci, söz yazarı ve öğretmen kimliği ile kariyeri boyunca insan hayatını konu alan şarkılar yazan Candan Erçetin hiçbir albümünde tanıtım yapmamasına rağmen oldukça popüler ve sevilen bir sanatçıdır. Özel hayatını basın ve paparazilerden gizleyen, çoğunlukla sanatı ile halkın karşısında olan Erçetin birçok sıra dışı video klibi ilede oldukça popüler. Türkçe’nin yanında Fransızca ve Yunanca şarkılarda söyleyebilen sanatcı 1963 Kırklareli doğumludur.

Candan Erçetin lise yıllarını Galatasaray Lisesi’nde geçirirken eğitiminin ardından hemen ses eğitimi almaya başladı. Bu sırada İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümünü bitirdi. Henüz 23 yaşında iken Eurovision Şarkı Yarışmasında “Klips ve Onlar” grubu ile birlikte Türkiye’yi temsil etti. Yarışmada 9. olmamız sonucu müzik eğitimine ara vererek arkeolojiye yöneldi. 32 yaşında “Hazırım” adlı ilk albümü ile hızlı bir çıkış yapan sanatcı ilerleyen yıllarda birçok albüm ve şarkı besteleyerek kendisine büyük bir hayran kitlesi yarattı.

Müzik kariyerinin yanında birçok farklı projede de yer alan Candan Erçetin 1994 yılında başladığı sunuculuk hayatına oyunculuk ile devam etti. Ayrıca okuduğu Galatasaray Lisesi’nde de müzik öğretmenliği yapan sanatcı yine burada diksiyon dersleride vermeye başladı. 2013 yılında Galatasaray başkan yardımcılığına atanan Erçetin futbol hayatınada giriş yaptı. Türk – Fransız ilişkilerine yaptığı katkılar sebebi ile Fransa Cumhurbaşkanı “François Hollande” tarafından Sanat ve Edebiyat Nişanı ile ödüllendirildi. Eşi Hakan Karahan son günlerde oldukça popüler olan “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinin “Özer” karakteridir.

Yazar: Enes Eker

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Adolf Hitler Hakkında 9 Korkunç Gerçek
Adolf Hitler Hakkında 9 Korkunç Gerçek

Adolf Hitler Hakkında 25 Şaşırtıcı Bilgihttps://wwwneolducom/adolf-hitler-hakkinda-sasirtici-bilgiler-479hhtmBilinmeyen...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Muhammed Ali Hakkında Bilmediğimiz 10 Gerçek
Muhammed Ali Hakkında Bilmediğimiz 10 Gerçek

Dünya boks sporuna yeni bir soluk getiren, alışılmışın dışında bir başarı sağlamasının yanında özel hayatıyla...

5 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Sigmund Freud Kimdir?
Sigmund Freud Kimdir?

Özellikle felsefe ve psikoloji meraklıları öncelikli olmak üzere dünyada birçok kişi tarafından bilinen Sigmund Freud...

5 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Josê Saramago Kimdir?
Josê Saramago Kimdir?

Portekizli ünlü yazar Josê Saramago Körlük, Mağara, Görmek gibi birçok romana imza atmıştır Yazarın en önemli...

5 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar