Dağların Yüreği


Film Alemi 31 Mart 2022 98 views 0 Yorum

Dağların Yüreği

SJ Chiro tarafından yönetilen ve 4k format da dublajı ile birlikte hazırlanan East of the Mountains filminin ilk gösterimi 2021 yılının Nisan ayında Seattle Uluslararası Film Festivalinde yayınlanmıştır. 2021 yılında Amerika ’da vizyona giren film, David Guterson tarafından aynı isimde yazılmış olan romandan esinlenilmiştir.

Seattle ’da yaşayan emekli kalp cerrahı Ben Givens eşini henüz kaybetmiş olan 73 yaşındaki yaşlı bir adamdır. Kanser teşhisi konulunca aniden kendisini öldürmeye karar verir. Kızı olan Renee ’ye, Cascade Dağlarının doğu bozkırlarının kuru eteklerinde birkaç günlüğüne kuş avlamaya gideceğini söyler. Sürekli kuş avına giden babasının bu isteğini Renee olağan karşılar. 

Ufak tefek birkaç eşya ve köpeği Rex ile birlikte Washington ’un doğusunda bulunan gençliğinin geçtiği eve doğru yola koyulur. Ancak yolda gittiği esnada kullandığı aracın arıza vermesiyle yolda kalır. Ancak bu Ben ’e engel olmaz ve yoluna devam etmeye karar verir. Yol boyunca tanıdığı onca farklı insanın her biri, Ben ’de bir iz bırakmaya başlar. Nihayetinde kendisiyle aynı yolda olan birkaç dağ tırmanıcısı Ben ’i aralarına alarak gitmek istediği yere götürür. Varış noktasına geldiği zaman ise ardı ardına gelen güçlü anılarının sebep olduğu bir duygusal boğulma yaşar. Bu güçlü anılarından birisi ise 50 yıldır beraber olduğu eşi Rachel ile, şu an bulunduğu yerde tanışmıştı. 

Kanser olduğunu insanlardan saklayan Ben, varış noktasına geldiğinde intiharını bir kazaymış gibi göstermek istemektedir. Ama anılarının bol olduğu bu yere ulaşana kadar yaşadığı maceraları, kendisini intihar konusunda şüpheye düşürür. Bu şüphe içinde avını gerçekleştirdikten sonra kamp kuran Ben ve köpeği Rex, Ben uyuduğu esnada kendi köpeği olmayan bir başka köpeğin saldırısına uğrarlar. 

https://alemsin.org/wp-content/uploads/2022/03/daglarin-yuregi.jpg

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Benzer Yazılar


Eternals
Eternals

Tam yedi bin yıl önce dünyamıza gelen ve kendilerine Eternals adını veren bir grup uzaylı, bu yedi bin yıl içinde...

10 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

La Casa De Papel 5. Sezon 2. Kısım ’dan Kamera Arkası Videosu
La Casa De Papel 5. Sezon 2. Kısım ’dan Kamera Arkası Videosu

Macera sona eriyor! Álvaro Morte için La Casa de Papel'in beşinci sezonu "aşırı fazla gerilim dolu"...

3 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Netflix, La Casa de Papel'den Çekim Hataları Videosu Yayınladı
Netflix, La Casa de Papel’den Çekim Hataları Videosu Yayınladı

5 kısımdan eğlenceli hatalar! Büyük etki yaratan ve Squid Game öncesi, İngilizce olmayan en...

3 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Aralık'ta Netflix: "The Witcher", "The Hand of God", "La Casa de Papel"
Aralık’ta Netflix: “The Witcher”, “The Hand of God”, “La Casa de Papel”

Aralık ayında Netflix'te neler var Önceki 1 - Lost in Space 3 Sezon2 - The Power of the Dog3 - Single All the Way4 -...

3 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar