El Temizleyici Nasıl Yapılır?


Karışık Kaset 3 Mayıs 2022 37 views 0 Yorum

El Temizleyici Nasıl Yapılır?

Hareket halindeyken ellerinizi yıkayacak bir yer bulamıyorsanız el temizleyicisi bir cankurtaran olabilir. Ticari el temizleyicileri pahalı olabilir. Birçoğunun hoş olmayan bir kimyasal kokusu vardır. Kişisel zevkinize göre kendi elle temizleme sabununuzu yapmanız basit bir işlem serisiyle mümkündür. Bu işlem için gerekli olan malzemeleri aşağıda sıraladık. Ancak kişiye göre bazı yan etkilerinin olacağını söylemek gerekir. Elbette […]

El Temizleyici Nasıl Yapılır?Hareket halindeyken ellerinizi yıkayacak bir yer bulamıyorsanız el temizleyicisi bir cankurtaran olabilir. Ticari el temizleyicileri pahalı olabilir. Birçoğunun hoş olmayan bir kimyasal kokusu vardır. Kişisel zevkinize göre kendi elle temizleme sabununuzu yapmanız basit bir işlem serisiyle mümkündür. Bu işlem için gerekli olan malzemeleri aşağıda sıraladık. Ancak kişiye göre bazı yan etkilerinin olacağını söylemek gerekir. Elbette böyle bir şeyle karşılaştığınızda ürettiğiniz sabunu kullanmayınız.

Alkol Esaslı El Temizleyicisi

1. Malzemelerinizi toplayın

El dezenfekte edici, el yıkamanın yerini almamalıdır, sadece ihtiyaç olduğunda kullanılmalıdır. Gerekli olan maddeler 2/3 fincan alkol (izopropil alkol) veya votka, 1/3 fincan saf aloe vera jel (tercihen katkı maddesi olmaksızın), lavanta, karanfil, tarçın veya nane gibi 8 ila 10 damla uçucu yağ, karıştırma kabı, kaşık, huni, plastik konteynerdir.

2. Kâsede alkol ve aloe vera jeli karıştırınEl Temizleyici Nasıl Yapılır?

Malzemeleri kaseye dökün ve kaşığı birlikte karıştırarak iyice karıştırın. Karışım tamamen pürüzsüz olmalıdır. Çözüntünün daha kalın olmasını istiyorsanız, bir kaşık daha aloe vera ekleyin ya da bir kaşık daha alkol ekleyerek inceltin.

3. Uçucu yağ ekleyin

Her seferinde bir damla ekleyerek karıştırın. Yaklaşık 8 damla sonra kokuyu sevdiğinizi görebilirsiniz. Eğer yeterince güçlü görünüyorsa, orada durun. Daha kuvvetli bir koku isterseniz birkaç damla daha ekleyin.

El Temizleyici Nasıl Yapılır?4. Karışımı hazneye boşaltın

Huniyi kabın ağzının üzerine yerleştirin ve el temizleyicisini dökün. Doldurun ve daha sonra kapağını kullanmaya hazır olana kadar vidalayın. Küçük bir fışkırtma şişesi, temizleyiciyi gün boyunca yanınızda taşımak isterseniz işe yarayabilir.

Yazar: Ensar Türkoğlu

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Adolf Hitler Hakkında 9 Korkunç Gerçek
Adolf Hitler Hakkında 9 Korkunç Gerçek

Adolf Hitler Hakkında 25 Şaşırtıcı Bilgihttps://wwwneolducom/adolf-hitler-hakkinda-sasirtici-bilgiler-479hhtmBilinmeyen...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Muhammed Ali Hakkında Bilmediğimiz 10 Gerçek
Muhammed Ali Hakkında Bilmediğimiz 10 Gerçek

Dünya boks sporuna yeni bir soluk getiren, alışılmışın dışında bir başarı sağlamasının yanında özel hayatıyla...

5 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Sigmund Freud Kimdir?
Sigmund Freud Kimdir?

Özellikle felsefe ve psikoloji meraklıları öncelikli olmak üzere dünyada birçok kişi tarafından bilinen Sigmund Freud...

5 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Josê Saramago Kimdir?
Josê Saramago Kimdir?

Portekizli ünlü yazar Josê Saramago Körlük, Mağara, Görmek gibi birçok romana imza atmıştır Yazarın en önemli...

5 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar