Evdeki bilgisayarınızla kazılabilecek en iyi kripto paralar


Finans 20 Nisan 2022 93 views 0 Yorum

Evdeki bilgisayarınızla kazılabilecek en iyi kripto paralar

Kripto para madenciliği, karmaşık matematiksel problemleri çözerek işlemleri doğrulamak ve ağın güvenliğini sağlamak için bilgisayarların işlem gücünden yararlanıyor. Bunu gerçekleştiren madencilere belirli miktarda dijital token veya coin ödülü veriliyor.

Madenciliğin ilk dönemlerinde kullanıcılar madenciliği evdeki dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlarını kullanarak rahatlıkla yapbiiyordu. Bununla birlikte Bitcoin ağı büyüdükçe ve madencilik zorluğu arttıkça basit bir bilgisayar kullanarak yapılan madencilik, Bitcoin madenciliğine özel donanım geliştirildiğinden dolayı artık kazançlı değil. Bu cihazlar, Uygulamaya Özel Entegre Devre (ASIC) olarak adlandırılıyor. Büyük madencilik operasyonları tarafından kullanılan ASIC’ler, bir süre sonra bireysel madencileri oyunun dışına attı.

Neyse ki hala mdencilikle ilgilenmek isteyen kripto para kullanıcıları için bir PC ile çıkarılabilecek kripto paralar var. Bu rehberde evdeki bilgisayarlarınızı kullanarak çıkarılacak en iyi kripto paraları keşfedeceksiniz.

1- Monero

Monero (XMR), kullanıcılarına finansal gizlilik sağlamak amacıyla tasarlanmış gizlilik odaklı kripto paralar arasında ilk sırada kabul ediliyor. Monero’yu PC’niz ile çıkarmak nispeten kolay. Tek yapmanız gereken MultiMiner ya da Guiminer gibi bir Monero madenciliği yazılımı indirmek.

Monero madenciliği, CryptoNight proof-of-work algoritmasına dayanıyor. CryptoNight protokolü, Monero‘ya özgü ASIC’lerin geliştirilmesinin önüne geçmek için özel olarak oluşturuldu. Ek olarak Monero ekibi, XMR’nin büyük çaplı madencilik şirketleri tarafından merkezileştirilmesinin önüne geçmek için de son derece kararlı.

Monero madenciliğinde kazançlarınızı artırmak istiyorsanız işlem gücünüzü yükseltmek için grafik kartları satın almanız gerekiyor. Monero madenciliğinde AMD grafik kartları en uygun kartlar olarak kabul ediliyor.

2- Vertcoin

Vertcoin de küçük ev madenciliği operasyonları için çok uygun. Monero gibi Vertcoin (VTC) de ASIC’lerin önüne geçmeyi hedefliyor.

Son derece kullanıcı dostu olan Vertcoin‘in madencilik yazılımı One-Click Miner, Vertcoin’in resmi internet sitesi üzerinden indirilebiliyor.

One-Click Miner’ı kullanarak Vertcoin çıkarma süreci karmaşık değil ve başlatılması kolay. Yazılımı indirdikten sonra bilgisayarınızın işlem gücüne uyan bir madencilik havuzu seçmeniz yeterli.

Vertcoin madenciliğinde yalnızca AMD ve Nvidia grafik kartlarını kullanabileceğinizi not etmek önemli. Ayrıca ekip size uygun metriklere dayanarak madencilik işleminizin karlığını hesaplamanıza yardımcı olacak ek bilgiler de yayınlıyor.

3- Dogecoin

İnternet ortamında espri külütürü son birkaç yılda önemli ölçüde büyüdü, öyle ki bir espriye dayalı dijital para birimi bile piyasaya sürüldü. Bu dijital para birimi Dogecoin (DOGE). Başlangıçta bir espri olarak ortaya çıksa da daha sonra kendini toplulukta kabullendirmeyi başardı ve en büyük hacme sahip kripto paralardan biri haline geldi.

DOGE madenciliğine başlamak için önce coin’lerinizi saklayabileceğiniz Dogecoin cüzdanını indirmeniz gerekiyor.

Ardından Dogecoin’i çıkarmak için CPU ya da GPU olarak iki farklı yol arasından birini seçmelisiniz. Madencilik yazılımı olan CPU miner, CPU’nuzu kullanırken arka planda çalışır.

GPU madenciliği için cgminer ya da cudaminer kullanmanız gerekecek. Bununla birlikte bir blok ödülü kazanma şansını en üst düzeye çıkarmak için CoinEx ve MultiPool gibi bir madencilik havuzuna katılmanız önerilir. Bu Dogecoin madenciliğinden daha yüksek getiri elde etmenizi sağlar.

Kaynak: Bitcoinafrica.io

→ ‘KRİPTODA DOT-COM’DA BİLE OLMAYAN, HİÇ GÖRMEDİĞİMİZ BİR ŞEY VAR’

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


İnternet Bankacılığının Avantaj ve Dezavantajları
İnternet Bankacılığının Avantaj ve Dezavantajları

Özellikle salgın nedeni ile internet üzerinden yapılan işlemler daha önemli hale geldi Bunların en başında da online...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Bitcoin Nedir? Ne İşe Yarar?
Bitcoin Nedir? Ne İşe Yarar?

Bitcoin 3 Ocak 2009 ‘da dijital ortamda yazılmış ve günümüzde de kullanılan elektronik para birimidir Daha detaylı...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Hassas Tarımda Son Teknoloji Otomasyon Uygulamaları
Hassas Tarımda Son Teknoloji Otomasyon Uygulamaları

Tarımda otomasyonla ilgili son teknolojiyi birçok gelişmeler yaşanmıştır Bu tarımdaki otomasyona yönelik gelişmeler...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Yakıtta Kalite Kriterleri
Yakıtta Kalite Kriterleri

Bir yakıtın kalitesi, motorlarda iyi performans göstermesini sağlamak için gerekli olan, bir dizi özellik ve ilgili...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar