Feg coin nedir ve nasıl alınır? Feg token ile ilgili bilmeniz gerekenler


Finans 20 Nisan 2022 72 views 0 Yorum

Feg coin nedir ve nasıl alınır? Feg token ile ilgili bilmeniz gerekenler

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”white” icon_fontawesome=”fas fa-exclamation-circle”]Burada yer alan bilgiler, yatırım tavsiyesi kapsamında değildir. Kripto paralar, riskli bir yatırım olmakla birlikte ‘meme’ token’larda bu risk, çok daha yüksektir ve tüm paranızı kaybetmenize yol açabilirler.Kripto para dünyasında son dönemde Dogecoin’le beraber başlayan ‘meme’ token furyası, Shiba Inu (SHIB) ve benzeri projelerle devam ederken şimdi de Fegtoken (FEG) ortaya çıktı.

Peki Feg coin nedir? İnternet sitesinde yer alan açıklamaya göre Fegtoken, “merkezi olmayan finansın yapılandırma şeklini yeniden tasarlıyor. FEG, DeFi’ın çalışma biçimini tamamen yeniden şekillendirmeye ve geliştirmeye odaklanmış bir projedir.” Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan bir ERC-20 token’ı olan, ayrıca Binance Smart Chain’de de bulunan FEG’in FegEx adında merkezi olmayan bir borsası var. Bu platformla ekip, Ethereum blok zinciri ve Binance Smart Chain üzerinde çalışan merkezi olmayan bir işlem ağı sunuyor.

FEG, dolaşımda maksimum 100 katrilyon arza sahip. ‘Deflasyonist’ bir token olduğu iddia edilen FEG’de her işlemde FEG sahiplerine yüzde 1 oranında ‘vergi’ dağıtılıyor, ayrıca ek yüzde 1 oranında FEG yakılıyor. Böylece FEG sahiplerine teşvik sağlanırken arzın da zamanla azalması sağlanıyor. Yakılacak token sayısında herhangi bir limit olmadığı belirtiliyor.

Fegtoken, 2021 yılının Ocak ayında ortaya çıktı. Reflect Finance (RFI) projesinden çatallanarak oluşturulan FEG’in Ethereum‘daki toplam arzının yüzde 57’si yakıldı. Bu oran Binance Smart Chain’de ise yüzde 56. Şu anda Ethereum üzerinde dolaşımda bulunan varlık sayısı 42 katrilyon, Binance Smart Chain’de ise 44 katrilyon. Ethereum’daki arzın yüzde 1’i, BSC’deki arzın ise yüzde 0.75’i likidite havuzlarında.

FEG fiyatı, Mayıs ayıyla beraber önemli bir fiyat artışı yaşadı ve bu artış büyük bir ilgiyi de beraberinde getirdi. 14 Mayıs 2021 itibari ile FEG, 0.00000002 dolardan işlem görüyor.

Kısaltması: FEG Blok zinciri: Ethereum, Binance Smart Chain Token standardı: ERC-20, BEP-20 Toplam arz: 100 katrilyon Dolaşımdaki arz: Ethereum’da 42 katrilyon, Binance Smart Chain’de 44 katrilyon Piyasa değeri: 1 milyar dolar, 14 Mayıs 2021 itibari ile

Feg token nasıl alınır?

FEG, Uniswap ve PancakeSwap gibi merkezi olmayan borsalarda listeleniyor. Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde kripto para borsası Gate.io, FEG’i listelemeye başladı.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


İnternet Bankacılığının Avantaj ve Dezavantajları
İnternet Bankacılığının Avantaj ve Dezavantajları

Özellikle salgın nedeni ile internet üzerinden yapılan işlemler daha önemli hale geldi Bunların en başında da online...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Bitcoin Nedir? Ne İşe Yarar?
Bitcoin Nedir? Ne İşe Yarar?

Bitcoin 3 Ocak 2009 ‘da dijital ortamda yazılmış ve günümüzde de kullanılan elektronik para birimidir Daha detaylı...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Hassas Tarımda Son Teknoloji Otomasyon Uygulamaları
Hassas Tarımda Son Teknoloji Otomasyon Uygulamaları

Tarımda otomasyonla ilgili son teknolojiyi birçok gelişmeler yaşanmıştır Bu tarımdaki otomasyona yönelik gelişmeler...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Yakıtta Kalite Kriterleri
Yakıtta Kalite Kriterleri

Bir yakıtın kalitesi, motorlarda iyi performans göstermesini sağlamak için gerekli olan, bir dizi özellik ve ilgili...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar