GameBoy 20. yaşını kutluyor


Oyun Alemi 2 Mayıs 2022 74 views 0 Yorum

GameBoy 20. yaşını kutluyor

Her ne kadar artık kendi köşesine çekilmiş olsada GameBoy’lar oyun dünyasının unutulmazları arasında, ilk defa 1989 yılında satışa sunulan GameBoy şu günlerde 20. yaşını kutluyor.

15

Artık hiç kullanılmayan GameBoy’ların ilk çıktığı zamanlarda neden çok tutulmuş olduğunu anlamak zor değil, hali hazırda bulunan çok az bilgisayarda hiç oyun oynanamadığı dönemlerde taşınabilir ve yanlızca kalem pille çalışan oyun cihazları mucize gibi geliyordu insanlara.

İlk GameBoy’un piyasaya çıkışının üzerinden 6 yıl geçmişti ki Game Boy Play It Loud piyasaya çıktı böylece GameBoy’ların gelişmesi başlamış oldu.

23

1996 Yılında GameBoy’un görüntü felaketlerini ortadan kaldıran yenilikler getirildi, öncelikle siyah-beyaz olan ekran yeşil bir ekranla değiştirildi ve karanlık ortamlarda da oyun oynanabilmesi için aydınlatma eklendi Game Boy Pocket adını alan bu sürüm iki adet kalem pille 10 saat çalışabiliyordu.

33

GameBoy 2001 ve 2003 yıllarında yeniden güncellendi, bu güncelleştirmelerde cihazın ekran çözünürlüğü ve işlemci gücü arttırılmış ve renkli ekran takılmıştı ayrıca yeni sürüm GameBoy’lar eski sürüm siyah-beyaz oyunları da sorunsuzca çalıştırabiliyodu, yeni sürümlerde ki en büyük yenilikler şekil değişikliklerinde oldu 2003 yılında piyasaya sürülen SP+ sürümü kare şeklinde bir tasarıma sahipdi katlanabilir kapağı sayesinde de daha az yer kaplaması sağlanmıştı.

43

2005 yılında GameBoy’un son sürümü GameBoy Micro piyasaya çıktı ancak gözden düşmeye başlayan GameBoy serisi içerisinde Micro’da fazla rağbet görmedi, yatay tasarımıyla bugüne kadar tasarlanan en küçük ve en kaliteli GameBoy olmakla kaldı. 2007 Yılında GameBoy serileri tamamen piyasadan kaldırıldı.

52

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Frankenstein Go Frankenstein Go
Frankenstein Go Frankenstein Go

Frankenstein Go - canavarın kız arkadaşını kurtar! Frankenstein Go, Frankenstein'ın canavarının kız arkadaşını...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Monkey Happy Stage 593 Monkey Happy Stage 593
Monkey Happy Stage 593 Monkey Happy Stage 593

Monkey Happy Stage 593 - Yeni Yılı birlikte kutlayın!Monkey Happy Stage 593, Yeni Yılı üç maymunla kutlayabileceğiniz...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Icy Purple Head 3 Icy Purple Head 3
Icy Purple Head 3 Icy Purple Head 3

Icy Purple Head 3 - açık paketin içine kaydırın!Icy Purple Head 3, küçük bir küpü dondurup bir parkurda kaydırarak...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Coffee Puzzle
Coffee Puzzle

Coffee Puzzle - bardakların önünü açın!Coffee Puzzle, müşterilerinize her türlü yemeğin yanından dolu kahve...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar