Gögüs Ve Dekolte Bakımı


Güzelik Alemi 21 Nisan 2022 44 views 0 Yorum

Gögüs Ve Dekolte Bakımı
Göğüslerde meydana gelen sarkma,  gevşeme, aşırı yumuşaklık gibi deformasyonlar bayanların en çok şikayet ettiği konuların başında yer almaktadır. Gögüs Ve Dekolte Bakımı Yapısında hiç kas olmayan tamamen yağ ve süt bezlerinden oluşan göğüsler zamanla yer çekimi, yaşlanma, sık kilo alıp verme, doğum, emzirme, yanlış sütyen kullanımı gibi nedenlerle eski diri ve dik görünümlerini yitirirler; ve bu durum estetik açıdan bayanların huzursuz olmasına ve çeşitli yöntemler aramasına neden olur. Göğüs güzelliğini korumak için öneriler Çok sıcak su ile duş almayın.Her banyodan sonra soğuk su ile masaj yapın.Üstsüz güneşlenmeyin.Doğru sütyen kullanın.Sütyensiz spor yapmayın.Sürekli yüz üstü yatmayın.Çok sık kilo alıp vermeyin.Düzenli olarak nemlendirici bir krem ile masaj yapın.Özellikle boyun, omuz ve kolları çalıştırıcı egzersizleri ihmal etmeyin. Göğüs Dekoltesi Bakımı Nasıl Yapılır Göğüs dekoltenize de her gün makyajınızı temizleyip, bakım yaptığınız gibi günlük bakım uygulamalısınız. Fakat fazlasıyla hassas olan dekolte bölgenizi, cildinizi temizlerken kullandığınız ve bu bölgeyi kurutacak sabunları tercih etmemeli, daha yağlı ya da daha kremli ürünleri tercih etmelisiniz. Nemlendirici Kullanın  vücudun en hassas bölgelerinden biri göğüs dekoltesi bölgesidir. Bulunan yağ oranı bu bölgede çok daha az ve derisi de çok daha incedir. Göğüs dekoltenizin bu nedenle doğal nem oranını kaybetmemesi büyük önem taşıyor. Elastikiyetini yıllar içinde kaybeden deri, nemlendirilmediği zaman yaşlanma etkilerine çok daha hızlı yenik düşüyor. Göğüs dekoltenize bu nedenle her gün nemlendirici uygulamanız çok önemlidir. Masaj Yapın dışarıya her gün çıkmadan evvel, çok daha genç ve hoş bir görünüm için dakikanızı alacak ufak bir masaj seansı yapın. Bir poşete bir parça buz alıp, koyun. Daha sonra göğsünüzden çenenize kadar dairesel hareketlerle masaj yapın. Cildinizin ne kadar farklı göründüğüne inanamayacaksınız. Sadece bunun için iki dakika yeterli.    

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Karın Germe Ve Toparlama Ameliyatları
Karın Germe Ve Toparlama Ameliyatları

Karın germe ve toparlama ameliyatları Yaşlanma, kilo alıp verme, birkaç doğum yapma gibi birçok nedenle karnın alt ve...

21 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Kırışıklıklar İle Savaşan Besinler
Kırışıklıklar İle Savaşan Besinler

Kırışıklıklar ile savaşan besinler; Vücudumuzun her bir hücresini yeterli derecede besleyebilmek için günlük...

21 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Göz Kalemi İle Yapılacak 25 Makyaj Hilesi
Göz Kalemi İle Yapılacak 25 Makyaj Hilesi

Göz kalemi ile yapılacak 25 makyaj hilesi ile bam başka bir görünüm elde edip sevdiklerinizi şaşırta bilirsiniz İşte...

21 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Sağlıklı Saçlar İçin 20 Öneri
Sağlıklı Saçlar İçin 20 Öneri

Sağlıklı saçlar için 20 öneri; Saç kreminizden saç kesiminize, saç renginizden kullandığınız şekillendiricilere...

21 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar