Google Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?


Yazılım & Program 11 Mayıs 2022 32 views 0 Yorum

Google Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Anahtar kelimeler, bilgi alma ve araştırma sırasında bir dizin veya konu terimi ya da konu başlığı veya tanımlayıcı olarak bir içeriğin konusunun özünü yakalayan yerimlerdir.

Google ’da anahtar kelime araştırması yaparken izlenecek ilk yollar şöyle sıralanabilir:

#1

Google ’ın otomatik doldurma veya tamamlama işlevi arama yapanların düşüncelerini tamamlamalarına yardımcı olur. Bu, araştırmanıza başlamak için en iyi yerdir. Bu aynı zamanda anahtar kelime planlayıcı araçlarında tanımlanması daha zor olabilecek uzun kuyruklu anahtar kelime öbeklerini tanımlamak için yararlı bir yöntemdir.

 #2

Otomatik doldurma işlevine benzer şekilde, Google çoğu arama sonucu sayfasının altında “ilgili aramalar” listesi gösterir. Anahtar kelime araştırmasına başlarken bakacağınız ilk şeylerden biri de bu olmalıdır.

 #3

Google Ads Anahtar Kelime Planlayıcı, çoğu web yöneticisinin daha derinlemesine araştırmalarına başladığı yerdir. Seçtiğiniz yeni bir anahtar kelimeyi arayarak başlayabilirsiniz. Ardından, yazdığınız anahtar kelime için ortalama aylık aramalar, rekabet ve önerilen teklifin yanı sıra diğer önerilen anahtar kelimeler ve kelime öbekleri sunulur. Alternatif seçeneklerin sayısı genellikle konunun popülerliğine bağlıdır.

 #4

Webmaster ’daki Google Arama Konsolu ’nda en çok aranan sorguların yanı sıra arama yoluyla bulunan en popüler web sayfalarını bulabilirsiniz. Bu araçla, sitenize belirli dönemlerde trafik çeken en çok sorulan sorguları bulabilirsiniz. Aynı zamanda sitenize en fazla trafiği çeken içeriği de görebilirsiniz.

Öneri: https://www.moradam.com/13141/google-webmaster-araclari/

#5

Google Trendler, belirli bir anahtar kelimenin doğru varyasyonunu seçmede faydalı olabilir. Bu araç, bir anahtar kelimenin genel “zaman içindeki gündemle ilgisini” gösterir ve ayrıca belirli terimler için bir tahmin içerir.

Sonuç

Google anahtar kelime araştırması yaparken, yararlı konuları ve anahtar sözcükleri belirlemenize yardımcı olması için bu araçları kullanarak başlayabilirsiniz, ardından hedef kitlenize hitap eden kaliteli içerikler oluşturup paylaşmanız gerekir.

Zira her şeyden önce temel amaç, içeriğinize trafik çekmek ve başkalarının doğal olarak içeriğinizi paylaşmasını ve ona bağlanmasını sağlamaktır.

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Turbo Photo
Turbo Photo

Turbo Photo, tüm dijital kamera sahiplerine, fotoğraflarını, düzenleme, geliştirme, rötuş yapma, bakma, yazdırma ve...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

LüToShop
LüToShop

LüToShop, dijital resimleriniz üzerinde oynama yapabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe bir resim düzenleme programıdır...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

ABBYY Screenshot Reader
ABBYY Screenshot Reader

ABBYY Screenshot Reader, bilgisayardan görüntü almak için tasarlanmış ekran görüntüsü alma ve dönüştüme...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

MAGIX Photo Manager
MAGIX Photo Manager

MAGIX Photo Manager, tüm fotoğraflarınızı kolayca yönetmenize, sunmanıza, organize etmenize ve düzenlemenize olanak...

9 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar