Google Domains Nedir?


Yazılım & Program 11 Mayıs 2022 39 views 0 Yorum

Google Domains Nedir?

Google Domains, WordPress sitenizde (veya başka herhangi bir web sitesinde) kullandığınız alan adını kaydetmenize yardımcı olur. Diğer birçok popüler alan adı kayıt kuruluşunun aksine, Google Domains herhangi bir barındırma türü sunmaz. Bu, ayrı olarak barındırma satın almanız gerekeceği anlamına gelir. Örneğin, alan adınızı Google Domains ’den satın alabilir ve ardından barındırma için seçiminizi yapabilirsiniz. Google Domains ’in en çarpıcı özelliği  aynı G-suite ve Google Search Console gibi diğer Google tarafından sunulan hizmetlere bağlanmayı kolaylaştırmasıdır. Bunun dışında Google hesabınızı kullanmak suretiyle Google Domains ’e erişme şansına sahip olabilirsiniz. 2015 yılında piyasaya sürülmüştür.Tam olarak aktif çalışıyor olsa da, Google Domains beta aşamasında olduğu gözlemlenmiştir.

Google Domains Özellikleri

Diğer kayıt şirketlerinden mevcut alan adlarına transfer. Satın alma işleminize ücretsiz gizlilik koruması dahildir. Google destekli DNS Diğer Google hizmetleriyle eşleşen basit yönetim panosu. Mevcut Google hesabınızın bir parçasıdır. İki faktörlü kimlik doğrulamaya sahiptir. E-posta yönlendirme Etki alanı ve alt etki alanı yönlendirme. Diğer Google hizmetleriyle yerleşik entegrasyon ve doğrulama.

Google Domains  WordPress ile Kullanabilir Mi?

Google domains WordPress ’e bağlanma özelliği bulunur. Ancak bunun için olamazsa olmaz yine de bir WordPress barındırmaya ihtiyacınız ortaya çıkacaktır. Google Domains, alanınızı herhangi bir WordPress ana bilgisayarına bağlamayı kolaylaştırdığını söylememiz gerekiyor.

Google Domains Bir Barındırıcı Mı?

Google Domains ’in bir barındırıcı olmadığını söylemek gerekiyor. Bununla beraber herhangi bir web sitesi barındırma hizmeti sunmadığı noktasında değerlendirmek gerekir. Bir web sitesi başlatmak istiyorsanız, ayrı olarak barındırma satın almanız gerekir. Bunun için Google Domains ara yüzünü kullanabilirsiniz.

Google Domains E-posta ile Çalışıyor Mu?

Google Domains, kendi özel e-posta adresinizi oluşturmak için harika bir seçenek sunar. BTW, birinin e-posta adresini bulmanız mı gerekiyor? İşte size birkaç özel numara.

Google Domains marifetiyle elektronik posta kullanmak iki şekilde olur;

E-posta yönlendirme özelinde; Ücretsiz olarak, 100 adet e-postaya sahip olursunuz.  Google Workspace ile e-posta barındırma; Barındırılan e-posta, 30 GB depolama alanı ve daha fazlası için profesyonel bir e-posta adresine sahip olmak için Google Workspace ile kolayca entegre edebilirsiniz.

Google Domains ’i Kullanmanın Avantajları

Google Domains ’i kullanmanın iki büyük avantajı vardır. Birincisi bir Google hesabınızın olduğunu neredeyse garanti edebileceğimiz için yeni bir hesap oluşturmanız gerekmez. Tek bir hata noktası oluşturduğundan, hesabınızı güçlü bir parola ve iki faktörlü kimlik doğrulama ile kilitlediğinizden emin olun. İkinci olarak, Google Analytics gibi kullanmakta olduğunuz mevcut araçlara benzediği için ara yüzü gerçekten hızlı bir şekilde alabileceksiniz. Google Domains her zaman en uygun fiyatlı seçenek olmasa da, en şeffaf fiyatlandırmaya sahiptir. Ve birçok popüler alan uzantısı için rekabet halinde olduğu bilinir.

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Turbo Photo
Turbo Photo

Turbo Photo, tüm dijital kamera sahiplerine, fotoğraflarını, düzenleme, geliştirme, rötuş yapma, bakma, yazdırma ve...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

LüToShop
LüToShop

LüToShop, dijital resimleriniz üzerinde oynama yapabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe bir resim düzenleme programıdır...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

ABBYY Screenshot Reader
ABBYY Screenshot Reader

ABBYY Screenshot Reader, bilgisayardan görüntü almak için tasarlanmış ekran görüntüsü alma ve dönüştüme...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

MAGIX Photo Manager
MAGIX Photo Manager

MAGIX Photo Manager, tüm fotoğraflarınızı kolayca yönetmenize, sunmanıza, organize etmenize ve düzenlemenize olanak...

9 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar