Google FreshBot Nedir? Siteme Nasıl Getirebilirim?


Yazılım & Program 11 Mayıs 2022 82 views 0 Yorum

Google FreshBot Nedir? Siteme Nasıl Getirebilirim?

Google botları ve algoritmalar her zaman merak konusu olmuştur. Bir web yazılımı olan botlar, algoritmaları takip ederek çalışmaktadır. Botlar, internet sitelerinde ulaştığı her şeyi tarayarak veri tabanına kaydeder. Bu işlem ardından indexleme yapılır. Google botları bir web sitesini ziyaret etmiyorsa o web sitesine ait sayfalar indexlenmez. Bunu göz önünde bulundurarak Google botlarının ne kadar değerli ve önemli olduğunu anlayacaksınız.

Bir web sitesinde özgün içerikler, gelen trafik sayısı, eksiksiz ve doğru bir şekilde oluşturulan sitemap ve backlink gibi kriterler yer alıyorsa Google FreshBot, siteyi ziyaret ederek daha hızlı bir şekilde indeks almasını sağlar.

Google FreshBot ’u Web Sitenize Nasıl Getirebilirsiniz? 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Google FreshBot ziyaret ettiği web sitesinin daha hızlı index almasını sağlıyor. Fakat FreshBot ’un web sitesini ziyaret etmesinde bazı kriterler rol oynuyor.  Bunlar; özgün içerik, sitenin trafiği, sitemap ve backlinktir. Eğer web sitenizde bu kriterler FreshBot ’un gelmesi için yeterli değilse Ping servislerinden yararlanabilirsiniz.

Ping Servisleri

www.pingler.com www.googlepinger.com www.ping.fm www.pingomatic.com www.autopinger.com

Bu servislerden herhangi birinden yararlanarak web sitenize saniyeler içerisinde FreshBot ’un gelmesini sağlayabilir.

Google FreshBot ’un Görevi Nedir? Web Sitenize Ne Gibi Yararlar Sağlar?

Öncelikle FreshBot ’un web sitenizi ziyaret etmesini istiyorsanız özellikle içerikleriniz için büyük bir çaba sarf etmeniz gerek. Web siteniz kaliteli, özgün ve faydalı bilgiler içeren içeriklere sahip olmalıdır.  Diğer tüm kriterleri tamamen sağlasanız bile kaliteli içeriklere sahip değilseniz FreshBot ’un uğrama ihtimali oldukça düşük. Aynı zamanda web sitenize FreshBot ’un uğramaya başladığı andan itibaren rakiplerinize fark atmaya başlayacaksınız. Özellikle yüksek rekabetin yaşandığı bir sektörde yer alıyorsanız bu oldukça değerlidir.

FreshBot ’un uğradığı bazı siteleri örnek olarak vermek istiyoruz. Bunlar içerisinde birçok Türk sitesi de ye alıyor. Hemen bir kaç örnek verelim.

www.cnn.com www.bbc.co.uk www.news.google.com www.news.google.com.tr www.tr.yahoo.com www.ekolay.net www.haberturk.com www.hurriyet.com.tr

Gördüğünüz gibi hepsi bilindik siteler. En çok uğradığı haber sitesi de www.cnn.com ’dur.

Kaliteli ve güncel içeriğin FreshBot ’un web sitenizi ziyaret etmesi için asıl ve en önemli unsur olduğunu söyledik. İçeriğin yanı sıra SEO, site içi optimizasyon, hosting, domain yaşı da FreshBot ’un web sitenizi ziyaret etmesi ve hatta sıklıkla bu ziyaretleri tekrarlaması için önemlidir.

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Turbo Photo
Turbo Photo

Turbo Photo, tüm dijital kamera sahiplerine, fotoğraflarını, düzenleme, geliştirme, rötuş yapma, bakma, yazdırma ve...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

LüToShop
LüToShop

LüToShop, dijital resimleriniz üzerinde oynama yapabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe bir resim düzenleme programıdır...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

ABBYY Screenshot Reader
ABBYY Screenshot Reader

ABBYY Screenshot Reader, bilgisayardan görüntü almak için tasarlanmış ekran görüntüsü alma ve dönüştüme...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

MAGIX Photo Manager
MAGIX Photo Manager

MAGIX Photo Manager, tüm fotoğraflarınızı kolayca yönetmenize, sunmanıza, organize etmenize ve düzenlemenize olanak...

9 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar