Google, haberlerin kaynağının öğrenilmesi için aramalara yeni bir özellik ekledi


Teknoloji 1 Mayıs 2022 37 views 0 Yorum

Google, haberlerin kaynağının öğrenilmesi için aramalara yeni bir özellik ekledi

AppNext’in paylaştığı verilere göre, 2022’nin başında Türkiye’nin internet penetrasyonu, 70 milyonun biraz altında kalarak toplam nüfusun yüzde 82’sine ulaştı. Ayrıca Türkiye mobil uygulama kullanımı ve indirme sayısı bakımından Hindistan ve ABD’den sonra dünyada ilk 15’te yer alıyor. 

Buna ek olarak Türkiye e-ticaret pazarı son iki yılda yaşadığı büyüme ile dikkat çekiyor. Ekim 2021’de gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, Türkiye’deki internet kullanıcılarının yüzde 65.1’i, önceki hafta akıllı telefonlarını mal veya hizmet satın almak için kullandığını ifade etti. Araştırma kapsamında Türkiye Tayland’ın ardından ikinci sırada yer alırken, 2020’de aynı araştırmada 22. sırada yer alması, büyümenin önemli göstergelerinden biri haline geldi. 

AppNext’in paylaştığı bilgilere göre söz konusu büyüme bu verilerle de sınırlı değil. Türkiye’de e-ticaretin 2022 ve 2025 yılları arasında yıllık birleşik büyüme oranının yüzde 20 seviyesinde olması bekleniyor. Bu büyümenin ise 46 milyar dolarlık öngörülen pazar hacmiyle sonuçlanacağı tahmin ediliyor. 

Sektörde rekabet giderek yoğunlaşırken, reklam verenler, ana performans göstergelerini (KPI) “etkileşim”den “aksiyon”a kaydırıyor. Örneğin perakende uygulamaları odağında kullanıcı elde tutma oranını artırmak yerine satın alma veya ilk defa satın alma yapanların oranını artırmaya ağırlık verilmesi öneriliyor. 

Bu arada 2020 ve 2021 yıllarını kıyasladığımızda uygulama indirme oranının globalde yüzde 52 artış gösterdiğini görmekteyiz. 

Global olarak sektör bazın yıllık büyümeye baktığımızda  Finans’ın yüzde 425, Haberler ve dergilerin yüzde 402 ve ve yeme içme sektörünün yüzde 337 ile devasa bir büyüme gösterdiğini görüyoruz. 

Bu sektörlerin yaşadığı muazzam büyümeyi, güçlü rekabet dinamikleri takip ediyor. Bu noktada AppNext, yapay zeka destekli kişiselleştirmiş uygulama önermelerilerinin önemli bir rol üstlendiğini dile getiriyor. 

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!
Xbox One S’in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!

Galeri / Teknoloji Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor! İşte özel sürüm dediğin böyle olur...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri
PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri

Galeri / Teknoloji PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri Mucize olmasa da, küçük artışlar için önemli PC...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Nintendo Switch'e yakından bakalım!
Nintendo Switch’e yakından bakalım!

Galeri / Teknoloji Nintendo Switch'e yakından bakalım! Konsolun ayrıntılı görselleri Nintendo yaptığı açıklama ile...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik
ZTE Blade v7 Lite’ın ön kamerasını denedik

Galeri / Teknoloji ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik BlizzCon'a yanımızda bir de ZTE Blade v7 Lite götürdük...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar