Google Sahte Yorumlar İçin Ne Yapmalıyız?


Yazılım & Program 11 Mayıs 2022 33 views 0 Yorum

Google Sahte Yorumlar İçin Ne Yapmalıyız?

Google Sahte Yorumlar İçin Ne Yapmalıyız?

Şirketler ve işletmeler birçok mecra üzerinden yorum alır. Bu yorumlar kimi zaman olumlu ve maalesef kimi zaman da olumsuz olur. Çözümlemeye gittiğiniz olumsuz yorumlarda bazı durumlarda aldığınız olumsuz yorumların müşterilerinize ait olmayn sahte yorumlar olduğunu görürsünüz. Sahte yorumlar kaldırılması zor ve satışlarınızı sürekli etkilemeye devam eden ciddi derecede önemli ve çözümlenmesi gereken bir problemdir. Peki bu durumla nasıl başa çıkabilirsiniz?

Sahte Yorumlar İçin Ne Yapmalıyız?

Google yorumlar konusunda oldukça katı bir filtreye sahiptir. Ancak yine de sahte yorum konusunda tam anlamıyla mükemmel bir sistem geliştirilememiştir. Bu nedenle rakip firmalar Black Hat SEO tekniği altında işletmeniz için olumsuz sahte yorumlar bırakmış olabilir. Fakat yine de bu yorumları kaldırmak için şansınız var.

Bir değerlendirme eğer sahteyse bunu yorumdan kolayca anlarsınız. Fakat bazı sahte değerlendirmelerde bu nedenle yorum yazılmaz. Google yorumsuz değerlendirmeler için harekete geçemez ve bu konuda size yardımcı olamaz maalesef. Ama eğer sahte olduğuna emin olduğunuz bir yorum varsa yapabileceğiniz şeyler mevcut.

1- Google ile irtibata geçin ve kesin kanıtlarla ikna edin.

İşletmeniz adına aldığınız ve sahte olduğuna inandığınız yorumlar için Google ile iletişime geçmeniz gerekir. Bu durumda yorumun sahte olduğu inancınızı güçlü ve somut kanıtlarla desteklemeniz önemlidir. Örneğin yorumda sizden alınan bir üründen bahsedildiyse ancak böyle bir ürün satmıyorsanız bunu belirtin. Aynı zamanda birçok ekran görüntüsü kullanmalısınız. Yorumun sahte olduğunu kanıtlayacak her tür belgeyi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak Google hep kullanıcının yanında olmayı tercih eder bu nedenle iyi bir savunmaya ve zaman ayırmaya ihtiyacınız var.

2- Sosyal Mecralarda Müşterilerinizle Bu Durumu Paylaşın.

Eğer Google ’dan olumlu bir yanıt alamadıysanız ve kötü yorumlar hala durmaya devam ediyorsa gelecek yeni müşterileri ikna etmek için bir yol izlemelisiniz. Twitter, Facebook, Instagram gibi işletmenizin sahip olduğu sosyal medya hesaplarınız üzerinden yaşanan bu olumsuz durumu, bu durumun gerçeklik payı olmadığını ve bunun için üzgün olduğunuzu müşterilerinizin bilmesini sağlayın. Böylece müşterileriniz samimiyetinize inanacaktır ve olumsuz yorumlara itibar etmeyecektir. Hatta dilerseniz elinizdeki kanıtları müşterileriniz ile paylaşabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden kullanıcılarınızı ikna etmeniz ve onlarla iletişime geçmeniz bu konuda son derece uygun bir yöntem olacaktır.

3- Profesyonel Online İtibar Yönetimi Hizmeti Almayı Deneyin.

Online itibar yönetimi hizmeti almak arama motoru optimizasyonu problemleri, sosyal medya iletişim ağı kurma problemleri, etkileşim arttırmadda yaşanan sorunlar, online müşteri ilişkileri ve bilişim hukuku gibi birçok kriz anında çözüm üretebilmenizde sizlere yardımcı olan bir hizmettir. Eğer olumsuz yorumlardan kurtulamıyorsanız ve tüm bu yorumlar sahteyse, elinizden gelen bir şey yoksa online itibar hizmeti almanız gerekir. Online itibar yönetimi hizmeti aldığınız zaman değerlendirmelerin üzerine çalışacak bir ekip kurulur ve sizin sorununuzu çözmek için çalışırlar. Google yorumlarını ve tüm sosyal medya yorumlarını ve hareketlerini takip eden bu ekip size Google ’ı ikna edebilmek adına daha fazla kanıt toplayacaktır. Profesyonel online itibar yönetim hizmeti sayesinde elde edeceğiniz profesyonel elden hazırlanmış, ayrıntılı ve güvenilir verilerle birlikte Google ile tekrar iletişim kurmanız sizin için faydalı olacak ve daha güçlü bir sonuç elde etme olasılığına sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Turbo Photo
Turbo Photo

Turbo Photo, tüm dijital kamera sahiplerine, fotoğraflarını, düzenleme, geliştirme, rötuş yapma, bakma, yazdırma ve...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

LüToShop
LüToShop

LüToShop, dijital resimleriniz üzerinde oynama yapabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe bir resim düzenleme programıdır...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

ABBYY Screenshot Reader
ABBYY Screenshot Reader

ABBYY Screenshot Reader, bilgisayardan görüntü almak için tasarlanmış ekran görüntüsü alma ve dönüştüme...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

MAGIX Photo Manager
MAGIX Photo Manager

MAGIX Photo Manager, tüm fotoğraflarınızı kolayca yönetmenize, sunmanıza, organize etmenize ve düzenlemenize olanak...

9 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar