Google Search Console Doğrulaması Artık Çok Daha Kolay!


Yazılım & Program 11 Mayıs 2022 38 views 0 Yorum

Google Search Console Doğrulaması Artık Çok Daha Kolay!

Google Search Console doğrulaması geçtiğimiz günlerde Google ’ın açıklaması ile birlikte artık çok daha kolay hale geliyor. Bildiğiniz üzere Google Search Console ’u kullanmanız için mülk onaylaması yapmanız gerekiyor. Bu yenilikten önce mülkünüzü doğrulamak için yapacağınız işlemler sizleri uğraştıran yöntemlerdi.

search console

Yukarıda yer alan iki görselde de gördüğünüz gibi Google Search Console kullanmak için Google ’ın size sunduğu bu yöntemlerden biri ile mülkünüzü doğrulamanız gerekiyordu. Ancak artık bu uğraştırıcı işlemler geride kalıyor. Search Console ’a mülk eklediğiniz zaman artık Google, mülkünüzü otomatik olarak onaylayacak.

Google Search Console Doğrulaması Otomatik Olarak Yapılacak!

Google ’ın Search Console mülk doğrulaması ile ilgili yaptığı bu değişiklik ile beraber artık, Google Analytics doğrulaması yapılan sitelerin Search Console için ayrı bir doğrulama işlemi yapmasına gerek kalmayacak. Google Analytics doğrulaması yapılan sitelerin Search Console doğrulaması otomatik olarak yapılacak. Bu sayede Google Analytics üzerinden doğrulanan mülklerini Search Console üzerinden doğrularken geçen süreci hızlandırmış olacak. Henüz yeni bir gelişme olan bu değişiklik şuan için manuel olarak gerçekleştirilecek.

Mülk doğrulama ile ilgili bu güncelleme tam anlamıyla tamamlandığı zaman tüm web site sahiplerinin mülkleri araç üzerinde otomatik olarak doğrulanmış olacak. Ayrıca Google Search Console üzerinde daha önce hiçbir mülk eklemediyseniz bile Google Analytics ’te yer alan mülklerinizin otomatik olarak doğrulaması yapılacak. Bu noktada Search Console ’un site sahiplerine sunduğu avantajları göz önünde bulunduracak olursa site sahipleri açısından bu olumlu bir yeniliktir. Çünkü Search Console özellikle indeksleme hataları gibi önemli bilgileri mail yoluyla site sahiplerine ileten bir araçtır. Siz panel üzerinden raporları görüntülemeseniz bile mail yoluyla Google bu verileri sizlere gönderir. Artık otomatik olarak Google mülk doğrulaması yapacağı için bu verilerden ve özellikle indeksleme hatalarından tüm mülk sahipleri haberdar olacaktır.

Şuan için beta aşamasında olan olan otomatik doğrulama ilerleyen günlerde kullanıma sunulduğunda kullanıcılara duyurulacak.

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Turbo Photo
Turbo Photo

Turbo Photo, tüm dijital kamera sahiplerine, fotoğraflarını, düzenleme, geliştirme, rötuş yapma, bakma, yazdırma ve...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

LüToShop
LüToShop

LüToShop, dijital resimleriniz üzerinde oynama yapabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe bir resim düzenleme programıdır...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

ABBYY Screenshot Reader
ABBYY Screenshot Reader

ABBYY Screenshot Reader, bilgisayardan görüntü almak için tasarlanmış ekran görüntüsü alma ve dönüştüme...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

MAGIX Photo Manager
MAGIX Photo Manager

MAGIX Photo Manager, tüm fotoğraflarınızı kolayca yönetmenize, sunmanıza, organize etmenize ve düzenlemenize olanak...

9 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar