Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Önemli Gelişmeler!


Finans 27 Şubat 2022 149 views 0 Yorum

NFT token piyasasından en son gelişmelerde, Associated Press’in yoğun tepki aldığı NFT satışlarını gördük. Ayrıca, OpenSea yeni zorluklarla karşı karşıya ve Rakuten, bir NFT pazarına başlayan en son şirket oldu. NFT’lerin sürekli genişleyen dünyasında, geçen haftadan bu yana yaşanan en önemli olaylara bir göz atalım. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

İşte haftanın bomba NFT haberleri

Popüler NFT ticaret merkezi OpenSea, başka bir hack saldırısı daha yaşadı ve çalınan NFT’lere karşı hukuki süreci başlattı. Saldırganlar, hack’in ardından 1.000’den fazla ETH çekmek için Tornado Cash ile izlerini kaybettirdi. NFT web sitesi Mintable, çalınan üç NFT’yi bulmayı ve bunları gerçek sahiplerine iade etmeyi başardı. NFT’lerin, diğer NFT pazar yeri LookRare’den takip edildiği bildirildi.

Bu arada, OpenSea’nin hukuk departmanı da meşgul, çünkü piyasa, NFT pazaryerlerinin kullanıcılarının varlıklarını güvence altına almak için ne kadar sorumlu olması gerektiğine dair emsal teşkil edebilecek ilk ‘hacked Ape’ davasıyla ilgileniyor. Etkin olmayan listelemelere yönelik bir istismar, Teksas merkezli sahibin 1 milyon doların üzerinde değerli bir Bored Ape’i kaybetmesine neden oldu ve bu kullanıcı OpenSea’nin sahibinin varlığını geri almak veya fonlarını telafi etmek için yeterince şey yapmadığını söyledi.

Associated Press, NFT satışlarını noktaladı

Associated Press (AP), bir haber kaynağı olarak güvenilirliğini sağlamak için onlarca yıl harcadı ve çoğu, duyarsız bir NFT açıklamasının ardından bu hafta gazetecilik dürüstlüğünü sorguluyor.  AP, “Akdeniz’de aşırı kalabalık bir teknede sürüklenen göçmenlerin” videosunun yeni bir NFT’sini yayınlamayı planladı. Birçok gazeteci, AP’nin NFT’yi insanların çektiği acılarla ilgili konularda farkındalık yaratmak için mi yoksa başka bir şey yapmak isteyen kişiler için mi yayınladığını sorguluyor.

  • Coinbase, New York Menkul Kıymetler Borsası ve diğerleri, şimdiye kadar şüphesiz OpenSea tarafından yönetilen bir piyasaya girmek için kendi NFT platformunu başlatıyor. Bu hafta alana giren en son oyuncu, spor ve eğlence etrafında dijital koleksiyonlar sunmayı planlayan Japon e-ticaret devi Rakuten oldu.
  • Moda markası Bape son zamanlarda bir canlanma görüyor ve giyimde NFT oyununa giren en son ürünlerden biri; marka geçen haftalarda “(B)APETAVERSE” NFT serisini tanıtmaya başladı.

Lüks moda evi NFT token ortaklığını duyurdu

Bir İtalyan moda devi Domenico Dolce ve Stefano Gabbana tarafından kurulan Dolce & Gabbana (D&G), gün içinde yaptığı açıklamalarda, Polygon tabanlı NFT ticaret platformu UNXD ile ortaklık kurarak yeni bir NFT koleksiyonu piyasa süreceğini duyurdu.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


İnternet Bankacılığının Avantaj ve Dezavantajları
İnternet Bankacılığının Avantaj ve Dezavantajları

Özellikle salgın nedeni ile internet üzerinden yapılan işlemler daha önemli hale geldi Bunların en başında da online...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Bitcoin Nedir? Ne İşe Yarar?
Bitcoin Nedir? Ne İşe Yarar?

Bitcoin 3 Ocak 2009 ‘da dijital ortamda yazılmış ve günümüzde de kullanılan elektronik para birimidir Daha detaylı...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Hassas Tarımda Son Teknoloji Otomasyon Uygulamaları
Hassas Tarımda Son Teknoloji Otomasyon Uygulamaları

Tarımda otomasyonla ilgili son teknolojiyi birçok gelişmeler yaşanmıştır Bu tarımdaki otomasyona yönelik gelişmeler...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Yakıtta Kalite Kriterleri
Yakıtta Kalite Kriterleri

Bir yakıtın kalitesi, motorlarda iyi performans göstermesini sağlamak için gerekli olan, bir dizi özellik ve ilgili...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar