Https Önemli Mi?


Seo 20 Mayıs 2022 120 views 0 Yorum

Https Önemli Mi?

Geçtiğimiz yazılarda Google arama sonuçlarında HTTPS kullanan sitelerin oldukça artmasından bahsetmiştik. Google son zamanlarda birinci sayfalara güvenlik sertifikalı sitelere yer verdiğini de görmekteyiz. Kafalarda artık HTTPS önemli mi? sorularını oluşturdu.

Geçtiğimiz günlerde büyük bir artış olmamasına rağmen – bu değişikliğin önemli bir algoritma güncellemesi değil HTTPS ’nin istikrarlı bir şekilde benimsenmesinden kaynaklandığına inanıyoruz – küçük değişikliklerin yıl sonunda oldukça büyük değişikliklere öncülük ettiği bilinen bir gerçek. Gittikçe benimsenen HTTPS protokolü, Google arama sonuçlarının gün geçtikçe güvenli olmasını sağlıyor.

Verileri incelediğimizde ve grafikleri yorumladığımızda görüyoruz ki 2017 yılının sonuna geldiğimizde arama sonuçlarındaki sayfaların %65 ’lik bir kısmı HTTPS protokolünü kullanıyor olacak.

https ye geçiş önemli mi?

HTTPS konusunda siz ne yapmalısınız?

Google, HTTPS için ödül veya ceza vermiyor olsa bile herkesin aşina olduğu Google tarayıcısı Chrome, artık güvenli olmayan siteler hakkında daha fazla uyarı göstermeye başladı. HTTP ’den HTTPS ’ye geçiş oranı arttıkça, Google ’ın da sıralama bazında bu değişime kayıtsız kalmayacağını söyleyebiliriz. HTTPS trendi çok yakın bir zamanda olmasa bile gelecekte sitenizin Google sıralamasını doğrudan etkileyen bir faktör olacağa benziyor.

Yeni kurulan sitelerin, mümkün olan en kısa sürede HTTPS ’ye geçmesini öneriyoruz. Güvenlik sertifikaları bu günlerde çok ucuz ve riskleri oldukça düşük. Eğer siteniz yeni kurulmadıysa işlem daha zorlu ve anlatılan birkaç kötü hikâye mevcut. Köklü bir değişiklik yapmayacaksanız bile en azından hassas bilgileri toplayan sayfaları güvence altına aldığınızdan emin olun ve daha fazla değişiklik yapmak için hazırda bekleyin.

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Sıralama Düşüşü ve Adım Adım Kurtarma
Sıralama Düşüşü ve Adım Adım Kurtarma

Sitesi olan kişileri yakından ilgilendiren bir konu ile karşınızdayız bugün İnternet sitesi olan kişiler sürekli...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür
Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür

Hemen çıkma oranı dediğimiz şey en basit tabiri ile sitenizi ziyaret eden kullanıcının sitenizden başka bir sayfaya...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

İlk Şart; Kaliteli İçerik Üretmek!
İlk Şart; Kaliteli İçerik Üretmek!

“Kaliteli içerik pazarlamasının ilk şartı kaliteli içerik üretmektir” Dijital dünyanın en önemli mihenk...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Sosyal Medya Taktikleri
Sosyal Medya Taktikleri

Sosyal medya konusunda ilerlemek SEO stratejinizin bir parçası olmalı Sosyal Medya taktikleri  ilişkisini çözmeniz için...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar