Kısa bir süre sonra, WhatsApp mesajlarına emojilerle ifade bırakılabilecek


Teknoloji 1 Mayıs 2022 52 views 0 Yorum

Kısa bir süre sonra, WhatsApp mesajlarına emojilerle ifade bırakılabilecek

WhatsApp mesajlarına emojilerle ifade bırakabilme özelliğinin kısa süre içinde karşımıza çıkabileceğini gün içinde sizlere aktarmıştık. Günümüzün en popüler mesajlaşma ve iletişim platformu olan WhatsApp, platformunda yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

WhatsApp’ın en popüler özellikleri arasında bulunan grup sohbetleri, platformun yeni özelliği olan “Communities” yani Topluluklar ile birlikte başka bir boyuta taşınıyor. WhatsApp tarafından paylaşılan açıklamalara göre şirket, Topluluklar özelliği ile birlikte kullanıcılarının ayrı grupları tek bir çatı altında, kendilerine uygun bir yapıda toplayabilmelerine olanak sağlayacak.

Yeni özellik sayesinde kullanıcıların topluluğun tamamına gönderilen güncellemeleri alabilmeleri ve kendileri için önemli olan konularda daha küçük sohbet gruplarını kolayca oluşturabilmeleri hedefleniyor. Topluluklarda yer alan araçlar, yöneticiler için daha geniş bir kontrol imkanı da sunacak.

Yöneticiler, herkese gönderilen duyuru mesajları ve dahil edilecek grupları kararlaştırma gibi yetkilere sahip olacak. Kısacası Topluluklar özelliği ile birlikte WhatsApp içinde alt grup sohbetlerine de sahip olan büyük topluluklar oluşturulabilecek.

WhatsApp tarafından sunulan Topluluklar özelliğinin odağına topluluk oluşturmayı alan Discord ve Telegram gibi platformlarla rekabet etmek için sunulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. İletişim platformları üzerinden topluluk oluşturma yarışını kimin kazanacağını ise zaman gösterecek.

Topluluklar özelliğinin haricinde WhatsApp’ın grup sohbetleri için yeni özellikleri sunacağını da ekleyelim. Kullanıma sunulacak olan yeni özellikler ise yukarıda da belirttiğimiz üzere emojiler ile mesajlara tepki verebilme, grup yöneticilerinin mesajları herkesten silebilmeleri, 2 GB’a kadar dosya paylaşımı ve 32 kişiye kadar destek veren sesli aramalar.

Hatırlatmak gerekirse WhatsApp’ın 2 GB’a kadar dosya gönderimi için testlere başladığını ve dosya gönderim sürecinin detaylarını gerçek zamanlı olarak kullanıcılarına ileteceğini geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. 

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!
Xbox One S’in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!

Galeri / Teknoloji Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor! İşte özel sürüm dediğin böyle olur...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri
PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri

Galeri / Teknoloji PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri Mucize olmasa da, küçük artışlar için önemli PC...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Nintendo Switch'e yakından bakalım!
Nintendo Switch’e yakından bakalım!

Galeri / Teknoloji Nintendo Switch'e yakından bakalım! Konsolun ayrıntılı görselleri Nintendo yaptığı açıklama ile...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik
ZTE Blade v7 Lite’ın ön kamerasını denedik

Galeri / Teknoloji ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik BlizzCon'a yanımızda bir de ZTE Blade v7 Lite götürdük...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar