Kripto bağışları Ukrayna’ya dökülüyor!


Finans 28 Şubat 2022 111 views 0 Yorum

Bankaların yeni kısıtlayıcı önlemler uygulaması ve bazı Ukraynalı kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağlı bağışların askıya alması nedeniyle, kripto varlıklar kendilerini Ukrayna’daki kuruluşlar için para toplamak adına başarılı bir yöntem olarak kendini kanıtlıyor.

Kripto bağışları Ukrayna’ya dökülüyor!

Ukrayna’daki mevcut durum göz önüne alındığında, Ukrayna halkını desteklemek için para toplayan kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve hayır kurumları sıkıntısı yok. Ancak şu ana kadar herkes kripto kabul etmiyor, ancak fiyat tabanlı transferleri zorlaştıran koşulların bir sonucu olarak bunu yapanların sayısı gün geçtikçe artıyor.

Özellikle, ülkenin merkez bankası olan Ukrayna Ulusal Bankası tarafından getirilen yeni önlemler, Ukraynalı kuruluşların bankalara ve geleneksel itibari paraya dayalı para transfer sistemlerine güvenmelerini önemli ölçüde zorlaştırdı.

Yeni kurallar arasında e-para basımının askıya alınması ve elektronik cüzdanların e-para ile doldurulması da yer alıyor. Buna ek olarak, ülkenin döviz piyasası askıya alındı, ulusal para biriminin resmi döviz kuru artık sabitlendi ve nakit para çekme işlemleri günlük 100.000 Ukrayna Grivnası (3.339 USD) ile sınırlandırıldı.

Alternatif olarak, Ukrayna’da bazıları ve ülkeyi desteklemek isteyen yurtdışındaki insanlar daha etkili bir çözüm olarak kriptoya döndü.

Yerleşik kuruluşlara ek olarak, kripto topluluğunun üyeleri son günlerde Ukrayna’yı desteklemek için aşağıdaki kripto-yerli organizasyonları kurmak için güçlerini birleştirdi:

  • UkraynaDAO , ünlü bir Rus feminist punk protesto grubu Pussy Riot üyesi ve NFT kolektifleri Trippy Labs ve PleasrDAO tarafından başlatıldı.
  • Unchain Foundation, Ukrayna blok zinciri topluluğu tarafından başlatılan bir yardım kuruluşudur.

Ek olarak, listelenen kuruluşların çoğu hala kripto kabul etmese de, birkaç başka liste de çevrimiçi olarak paylaşıldı. Bunlar arasında , Bitcoin savunucusu ve İnsan Hakları Vakfı Strateji Başkanı Alex Gladstein tarafından Cuma günü erken saatlerde Twitter’da paylaşılan liste de vardı.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


İnternet Bankacılığının Avantaj ve Dezavantajları
İnternet Bankacılığının Avantaj ve Dezavantajları

Özellikle salgın nedeni ile internet üzerinden yapılan işlemler daha önemli hale geldi Bunların en başında da online...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Bitcoin Nedir? Ne İşe Yarar?
Bitcoin Nedir? Ne İşe Yarar?

Bitcoin 3 Ocak 2009 ‘da dijital ortamda yazılmış ve günümüzde de kullanılan elektronik para birimidir Daha detaylı...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Hassas Tarımda Son Teknoloji Otomasyon Uygulamaları
Hassas Tarımda Son Teknoloji Otomasyon Uygulamaları

Tarımda otomasyonla ilgili son teknolojiyi birçok gelişmeler yaşanmıştır Bu tarımdaki otomasyona yönelik gelişmeler...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Yakıtta Kalite Kriterleri
Yakıtta Kalite Kriterleri

Bir yakıtın kalitesi, motorlarda iyi performans göstermesini sağlamak için gerekli olan, bir dizi özellik ve ilgili...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar