Meta imzalı ilk artırılmış gerçeklik gözlüğü için tarih verildi


Oyun Alemi 16 Nisan 2022 55 views 0 Yorum

Meta imzalı ilk artırılmış gerçeklik gözlüğü için tarih verildi

Facebook ’un çatı şirketi Meta, ortaya atılan son iddialara göre ilk artırılmış gerçeklik gözlüğünü hemen satışa sunmayacak.

Meta, biliyorsunuz metaverse özelinde bir gelecek kuruyor. Özel olarak “gerçeklikten kaçış” olarak nitelendirebileceğimiz sanal sosyal dünyaların genel adı metaverse, giriş için yeni dönem özelinde bir sanal ya da artırılmış gerçeklik gözlüğüne ihtiyaç duyuyor. İşte bu bağlamda Meta ’nın önemli çalışmaları bulunuyor. Sahibi olduğu Oculus üzerinden pazarı VR konusunda fazlasıyla doyuran şirket, AR yani artırılmış gerçeklik tarafına ise 2024 yılında girecek gibi görünüyor. 2024 yılında kullanıma sunulacak Meta imzalı ilk AR gözlüğün Project Nazare altında hazırlandığı aktarılırken, firmanın 2026 itibarıyla daha hafif ve gelişmiş bir AR başlık satışa sunacağı da iddia ediliyor. Firmanın alandaki üçüncü modeli ise 2028 yılında çıkaracağı da şimdiden gündeme getirilen detaylar arasında dikkat çekiyor. Artırılmış gerçeklik, bilmeyenler için sanal ile gerçeği bir araya getiriyor yani üst üste bindirerek harmanlıyor.

2024 yılında gelecek AR gözlük modelini Android işletim sistemi üzerine kuracağı iddia edilen Meta, kaynaklara göre bu modelde göz takibi kullanacak, ürüne kameralar koyacak ve stereo sesi yerleşik olarak sunacak. Toplum içerisinde dikkat çekmeden takılabileceği aktarılan, bu açıdan da bir güneş gözlüğü gibi olacak izlenimi oluşturan ürün, metaverse özelinde en çok dikkat çeken seçenekler arasına girecek.

Bu arada Facebook, akıllı gözük konusunda da tecrübeli bir isim. Firma hatırlayanlar olacak geçtiğimiz dönemde detaylarına burada yer verdiğimiz Ray-Ban imzasını da taşıyan bir akıllı gözlük ile karşımıza çıkmıştı.

Meta ve metaverse geleceği dışında, bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Frankenstein Go Frankenstein Go
Frankenstein Go Frankenstein Go

Frankenstein Go - canavarın kız arkadaşını kurtar! Frankenstein Go, Frankenstein'ın canavarının kız arkadaşını...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Monkey Happy Stage 593 Monkey Happy Stage 593
Monkey Happy Stage 593 Monkey Happy Stage 593

Monkey Happy Stage 593 - Yeni Yılı birlikte kutlayın!Monkey Happy Stage 593, Yeni Yılı üç maymunla kutlayabileceğiniz...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Icy Purple Head 3 Icy Purple Head 3
Icy Purple Head 3 Icy Purple Head 3

Icy Purple Head 3 - açık paketin içine kaydırın!Icy Purple Head 3, küçük bir küpü dondurup bir parkurda kaydırarak...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Coffee Puzzle
Coffee Puzzle

Coffee Puzzle - bardakların önünü açın!Coffee Puzzle, müşterilerinize her türlü yemeğin yanından dolu kahve...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar