Petro nasıl alınır – Venezuela ’nın resmi dijital parasını satın alma rehberi


Finans 20 Nisan 2022 89 views 0 Yorum

Petro nasıl alınır – Venezuela ’nın resmi dijital parasını satın alma rehberi

Venezuela, bir süredir resmi dijital para birimi için hazırlık yapıyordu. ABD ambargosundan kurtulmak amacıyla uygulamaya konulan bu dijital paranın petrol destekli olacağı bildirilmişti. Petro adı verilen dijital paranın ön satışına 20 Şubat’ta başlandı. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun açıklamasına göre, Petro’nun ön satıştaki ilk gününden 735 milyon dolar toplandı.

Resmi internet sitesine göre Petro, Nisan ayında kripto para borsalarında yer alacak.

Adım adım Petro satın alma rehberi

Petro nasıl alınır? Petro‘ya kripto para borsalarında işlem görmeden önce yatırım yapmak isteyenler Petro’nun resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmalılar.

1. Adım: Şu linkten Petro’nun resmi ön satış sitesine girin.

2. Adım: Bir şirket olarak başvuruyorsanız “Persona Juridica”, bir birey olarak başvuruyorsanız “Persona Natural” seçeneğini işaretleyin.

3. Adım: Açılan sayfada ilk kutucuğa adınız ve soyadınızı, ikinci kutucuğa kimlik çeşidini (Pasaport vb.), üçüncü kutucuğa kimlik/pasaport numarasını, dördüncü kutucuğa ülkenizi ve son kutucuğa ise e-mail adresinizi yazmanız gerekiyor.

4. Adım: 3. adımdaki tüm bilgileri doldurup onaya bastıktan sonra size bir mail gelmesini bekleyin. Gelen maildeki bağlantıya tıklayın.

5. Adım: Bağlantıyı içeren web sayfası “Offer” başlığıyla açılıyor. Burada Petro’yu hangi yolla alacağınızı belirtmelisiniz (Dolar, Euro, BTC ya da ETH).

6. Adım: Minimum ve maksimum teklif miktarlarınızı girin ve “Para kaynaklarının yasal olduğunu beyan ederim” kutucuğunu işaretleyin. Devam etmek için captcha’daki kutucuğu tıklayın.

8. Adım: Size petro@mppeuct.gob.ve adresinden “Data update: Petro” başlıklı bir e-posta gelecek ve bu e-postadaki bağlantı sizi Documentation ekranına götürecek. Burada telefonu numarası bilgisini girmeniz, pasaport ile kimlik kartı görüntülerini yüklemeniz ve “Accept” tuşuna tıklamanız gerekecek.

9. Adım: Bu ekranda karşınıza “Verilen tüm belgelerin tamamen güvenilir olduğunu beyan ederim” anlamına gelen “I declare that all the documentation provided is completely reliable” şeklinde bir yazı çıkacak. ‘Evet’ anlamına gelen ‘SI’ onayını verdikten sonra Accept’i tıklayın.

10. Adım: Kaydınızın başarılı olduğunu bildiren ve başvuruyu onaylamanız için size bir kod ileten başka bir e-posta daha gelecek.

11. Adım: E-postadaki doğrulama kodunu belirtilen adrese girerek başvurunuzun onaylanmasını bekleyin.

12. Adım: Ekranda onayın başarılı olduğuna dair bir bilgi göreceksiniz. Bundan sonra sizin için bir cüzdan ve hesap oluşturduklarını bildiren bir e-posta almayı bekleyin. Bu e-posta alındığında rehberi güncelleyeceğiz.

Maduro dijital para işini sevdi: Petro’nun ardından şimdi de Petro Gold geliyor

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


İnternet Bankacılığının Avantaj ve Dezavantajları
İnternet Bankacılığının Avantaj ve Dezavantajları

Özellikle salgın nedeni ile internet üzerinden yapılan işlemler daha önemli hale geldi Bunların en başında da online...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Bitcoin Nedir? Ne İşe Yarar?
Bitcoin Nedir? Ne İşe Yarar?

Bitcoin 3 Ocak 2009 ‘da dijital ortamda yazılmış ve günümüzde de kullanılan elektronik para birimidir Daha detaylı...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Hassas Tarımda Son Teknoloji Otomasyon Uygulamaları
Hassas Tarımda Son Teknoloji Otomasyon Uygulamaları

Tarımda otomasyonla ilgili son teknolojiyi birçok gelişmeler yaşanmıştır Bu tarımdaki otomasyona yönelik gelişmeler...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Yakıtta Kalite Kriterleri
Yakıtta Kalite Kriterleri

Bir yakıtın kalitesi, motorlarda iyi performans göstermesini sağlamak için gerekli olan, bir dizi özellik ve ilgili...

28 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar