RTX 3090 Ti 16Gb GDDR6X desteği ile geliyor


Teknoloji 14 Nisan 2022 87 views 0 Yorum

RTX 3090 Ti 16Gb GDDR6X desteği ile geliyor

Yeni RTX 3090 Ti 16Gb GDDR6X, Micron’un önceki 8Gb GDDR6X belleğinin iki katı kapasiteye sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda %15 daha yüksek performansa ve bir miktar OC gücüne sahip. MSI GeForce RTX 3090 Ti SUPRIM X grafik kartıyla, ETH madenciliğinde GDDR6X’i yeni özellik sayesinde 21Gbps bant genişliğini geçerek 24Gbps+’a kadar overclock işlemi yapıldı ve sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

RTX 3090 Ti 16Gb GDDR6X

Micron, Geforce RTX 3090 Ti 16Gb GDDR6X desteği ile geliyor

Micron şöyle açıklıyor: “Bugün Micron, 16 Gb kapasiteli yeni bir grafik belleği üretecek ve GeForce RTX 3090 Ti’de sektördeki en iyi 21 Gb/sn’de çalışarak performans liderliğini elde ediyor. İleriki dönemlerde ulaşacağı 24 Gb/sn’ye varan performans ile GDDR6X, geleceğe göz kırpıyor. Ek olarak, Micron’un GDDR6X’te PAM4 sinyal tekniklerini yenilikçi kullanımı, onu piyasadaki diğer RTX 3090 Ti 16Gb GDDR6X ürünlerinden daha fazla verimli kılıyor”.

“Oyunlar ve grafik işleme teknikleri daha da karmaşık hale geldikçe, grafik işleme birimleri, sistem grafik belleğini zorlayabilecek inanılmaz hızlarda hareket etmek için çok büyük miktarda veri harcaması gerekiyor. Sanal gerçeklik oyunları, 240 Hz yenileme hızlarına sahip 4K ve 8K monitörler ve 3D CAD uygulamaları grafik sistemlerinin sınırlarını zorlar. GDDR6X’in rakipsiz bellek bant genişliği, ultra hızlı kare hızları ve neredeyse anında işleme ile bu yüksek çözünürlüklü deneyimleri mümkün kılar ve kullanıcılara gerçekçi efektler sağlar.”

“GeForce RTX 3090 Ti 16Gb GDDR6X grafik kartıyla entegre olan GDDR6X özellikleri , sanal dünyanın talep ettiği sürükleyici, sinematik efektleri sağlamak için gerçek zamanlı ışın izleme ve sinirsel grafik işlemeyi iyileştirir. GeForce RTX 3090 Ti, 40 teraflop GPU performansı sağlayan 24 GB GDDR6X’e sahiptir.”

“GDDR6X’in çığır açan bant genişliği, Micron’un bellek verileri taşıma biçiminde devrim yaratan PAM4 sinyal iletim teknolojisiyle çığır açan çalışması sayesinde mümkün olmaktadır. Micron’un PAM4 sinyalleme tekniği, GDDR6X’in bellek bant genişliğini artırdığı ve sistem bant genişliğini 1 TB/s’ye kadar güçlendirerek, onu en uygun hale getirdiği anlamına geliyor.Olağanüstü hız, daha düşük güç gerektiren harika bir grafik işlemci. Başka hiçbir firma bu özelliği sunmuyor.”

“16Gb GDDR6X belleğin eklenmesi, Micron’un GDDR6 ve HBM2E’yi içeren Ultra Bant Genişliği Çözümleri portföyünün büyümesinde önemli bir kilometre taşını olduğunu işaret ediyor.”

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!
Xbox One S’in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!

Galeri / Teknoloji Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor! İşte özel sürüm dediğin böyle olur...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri
PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri

Galeri / Teknoloji PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri Mucize olmasa da, küçük artışlar için önemli PC...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Nintendo Switch'e yakından bakalım!
Nintendo Switch’e yakından bakalım!

Galeri / Teknoloji Nintendo Switch'e yakından bakalım! Konsolun ayrıntılı görselleri Nintendo yaptığı açıklama ile...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik
ZTE Blade v7 Lite’ın ön kamerasını denedik

Galeri / Teknoloji ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik BlizzCon'a yanımızda bir de ZTE Blade v7 Lite götürdük...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar