Sabancı’dan iki önemli satın alma: SEM ve Radiflow


Teknoloji 1 Mayıs 2022 57 views 0 Yorum

Sabancı'dan iki önemli satın alma: SEM ve Radiflow

Sabancı Ventures‘ın yerli bulut sistem entegratörü olarak müşterilerine veri depolama ve bulut yönetimi gibi hibrit bulut çözümleri sunan Bulutistan ile yapay zeka odaklı akıllı asistan hizmetleri konusunda uzmanlaşmış Zack.ai’a yatırım yaptığını geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştık.

Sabancı Holding, tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, veri odaklı dijital pazarlama alanında faaliyet gösteren SEM ile birlikte siber güvenlik teknolojilerine odaklanan Radiflow‘u bünyesine kattı.

Hatırlatmak gerekirse Ströer Media’nın Reklamz, Linkz ve SEM A.Ş.’yi satın alan Ballroom International’ın çoğunluk hissesini satın aldığını da 2013 yılında sizlere aktarmıştık. Sabancı Holding bu satın almalarla birlikte özellikle dijital alandaki küresel ayak izini güçlendirmeyi hedefliyor.

Sabancı Holding’in, “yeni ekonomi” stratejisi kapsamında dijital işlerini global ölçekte yönetmek üzere Hollanda’da kurduğu Dx Technology Services and Investment BV (DxBV) ile dünyanın farklı coğrafyalarına kendi teknoloji çözümlerini sunacağını da ayrıca ekleyelim.

Çatı şirketleri DxBV aracılığıyla gerçekleştirdikleri bu iki satın almayla birlikte, dijital işlerinde önemli bir atılım dönemine girdiklerini belirten Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, daha önce de kamuoyuna ve yatırımcılarına açıkladıkları üzere, gelecek 5 yıldaki yatırımlarının yüzde 75’ini “yeni ekonomi” adını verdikleri enerji ve iklim teknolojileri, malzeme teknolojileri ve dijital teknolojiler alanlarında yapacaklarını da paylaştı.

Satın alma sözleşmeleri imzalanan SEM ve Radiflow şirketlerinin, bulut ve yazılım hizmetleri sunan SabancıDx ile çok güçlü bir sinerji yaratacağını söyleyen DxBV Yönetim Kurulu Başkanı Kıvanç Zaimler ise yaratacağımız bu sinerji ile bir yandan geniş bir yelpazede global çözümler sunarken, bir yandan da dijital teknolojiler alanında küresel ayak izlerini pekiştireceklerini belirtti.

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!
Xbox One S’in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!

Galeri / Teknoloji Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor! İşte özel sürüm dediğin böyle olur...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri
PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri

Galeri / Teknoloji PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri Mucize olmasa da, küçük artışlar için önemli PC...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Nintendo Switch'e yakından bakalım!
Nintendo Switch’e yakından bakalım!

Galeri / Teknoloji Nintendo Switch'e yakından bakalım! Konsolun ayrıntılı görselleri Nintendo yaptığı açıklama ile...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik
ZTE Blade v7 Lite’ın ön kamerasını denedik

Galeri / Teknoloji ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik BlizzCon'a yanımızda bir de ZTE Blade v7 Lite götürdük...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar