Şekerli İçeceklere Sigara Gibi Caydırıcı Resim Koyulabilir


Bilim & Belgesel 7 Şubat 2022 174 views 0 Yorum

North Carolina ve Harvard Üniversitelerindeki bilim insanları ve araştırmacılar, üzerinde durunca mantıklı gelen bir konuyu araştırıyorlar. Araştırmanın konusu ise şu: Eğer bir şekerli içeceğin üzerinde aynı sigara kutularındaki gibi caydırıcı resimler olsaydı yine de onu alır mıydınız? Dahası çocuğunuza alır mıydınız?

Bu çalışma içerisinde araştırmacılar, ebeveynlere bu soruları sordular ve aldıkları sonuçlara göre bunu uygulamanın mantıklı olacağını belirlediler. Gelin o sonuçlar neymiş bir göz atalım.

‘Resimli uyarılar, ebeveynlerin çocukları için şekerli içecek alımlarını azalttı’

Araştırmacılar, çalışma sonucunda şekerli içeceklerin kutularındaki resimli uyarıların, ebeveynleri çocukları için şekerli içecek almaktan caydırıyor. Bilim insanları konuyla alakalı “Şekerli içeceklerin üzerindeki uyarılar, ABD’deki şekerli içecek alımını azaltmak için umut verici bir politika olabilir” diyorlar.

Ancak öneri için verilen ve yukarıda görebileceğiniz resimler, caydırıcı olmanın yanı sıra ekstradan korkunç bir görüntüye sahipler. Bu resimlerin sadece caydırıcı olması durumunda değerlendirilebileceği söyleniyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Bir kola kutusu üzerinde çürümüş bir ayak görmek sizi kolayı almaktan alıkoyar mıydı? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlere aktarmayı lütfen unutmayın.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Bebeklerin Büyüyebileceği ‘Yapay Rahim’ Geliştirildi

Çin'de hizmet vermekte olan Suzhou Biyomedikal Mühendisliği ve Teknolojisi Enstitüsü bünyesinde çalışan bilim...

7 Şubat 2022 tarihinde eklendi.

Bazı Renkler Sivrisineklerin İlgisini Daha Çok Çekiyor

Özellikle de yaz aylarının gelmesiyle birlikte ortaya çıkan sivrisinekler, havaların ısınmasıyla hepimizin korkulu...

7 Şubat 2022 tarihinde eklendi.

James Webb Uzay Teleskobu, İlk Sinyalini Tespit Etti

24 Aralık 2021’de uzayın derinliklerine fırlatılan James Webb Uzay Teleskobu, 1 aylık bir yolculuğun ardından kısa bir...

7 Şubat 2022 tarihinde eklendi.

Deniz Tabanında Bilinmeyen Yeni Canlılar Keşfedildi

Okyanusların derinlikleri, yüzyıllardır insanlar için en az uzayın derinlikleri kadar büyük bir merak kaynağı olmuştur...

7 Şubat 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar