Sekreter Cv ’si Nasıl Hazırlanır?


Teknoloji 2 Mayıs 2022 41 views 0 Yorum

Sekreter Cv ’si Nasıl Hazırlanır?

Sekreter ya da diğer bir adı ile asistan bir kurum ya da kuruluşta yer alan yöneticilerin en büyük yardımcılarındandır. Bir sekreterin çalışmış olduğu sektör hakkında deneyiminin ve işleyiş hakkında bilgisinin olması son derece önemlidir. Sekreter yöneticinin iş hayatını düzenleyerek yapılması gerekenleri planlamakta ve toplantılarda asistanlığını yaptığı yöneticiye yardımcı olmaktadır.

 Sekreterler aynı zamanda bir iş yerine gelen misafirleri ve müşterileri karşılayarak yönetici ile aralarındaki bağlantıyı ve iletişimi düzenlemektedir. Aynı zamanda gelen telefonlara cevap vererek iş ile ilgili bilgileri ve çağrıları not almaktadır. Sekreterler aynı zamanda bir yönetici asistanı olarak temsil yeteneği ve diksiyonunun kuvvetli olması gerekmektedir.

 Sekreter CV’si

 CV ya da diğer bir adı ile özgeçmiş her iş kolunda önemli olan bir konudur. Kurumlar ya da işletmeler çalışmak isteyecekleri personelleri öncelikle Cv’lerine bakarak eleme yapmaktadır. CV aynı zamanda bir çalışanın kendi kendisinin reklamını yaptığı bir tanıtım belgesidir. Bu nedenle cv hazırlama esnasında son derece dikkatli olmanız ve kendinizi en iyi şekilde tanıtmanız gerekmektedir.

 Sekreterlik son derece önemli bir meslektir. Bu sebeple de işverenler sekreter alımlarında son derece dikkatli davranmaktadır. Bu nedenle de sekreterler için kariyer planlamasında cv son derece önemli olmaktadır. Bir sekreter olarak yazı kabiliyetinizin yüksek olması beklendiği için Cv’nizde de buna dikkat edilecektir. Sekreter cv ’si hazırlama şablonumuzu kullanarak en özenli ve dikkat çekici cvleri hazırlayabilirsiniz.

 Sekreter CV’si Hazırlama

 Sekreter cv’si ya da özgeçmişi hazırlamak dikkat edilmesi gereken bir konudur. CV sadece bir tanıtım belgesi olarak görülmemelidir. CV’ niz gelecek kariyer planlamanızın ilk adımı olacağı için sizi en iyi temsil etmeli ve Cv’ nizi inceleyen kişiyi etkileyecek şekilde olması gerekmektedir. Bu nedenle de sekreter Cv’si hazırlarken profesyonel bir şekilde hazırlamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Sitemizde yer alan cv şablonları kariyer planlamasında etkinliği kanıtlanmış örneklerden oluşmaktadır.

 Sekreter olarak bir iş yerine ya da kuruma başvuru yaparken kullanacağınız cv’ niz sizin hakkında gerekli tüm bilgileri içermelidir. Bir sekreterin bilmesi gerekenleri ve bildiğinizi gösteren geçmiş tecrübelerinizin cv’ nizde bulunması gerekmektedir. Aynı zamanda iş ile ilgili gerekli olan kişisel bilgilerinizin de cv de yer alması gerekmektedir.

 Sekreter CV’ si Nasıl Olmalıdır?

 Her iş ve meslek kolunun önemli olan özellikleri bulunmaktadır. Bunun haricinde ise işverenlerin çalışanlarından bekledikleri bazı ortak özelliklerde bulunmaktadır. Sekreterlik ya da asistanlık bir iş yerinin en önemli pozisyonlarından birisidir. Faaliyet gösterilen sektöre göre sekreter adaylarından beklenilen özellikler değişmekte olsa da genel itibari ile uyumlu, giyimi ve diksiyon olarak kendine özenen, saygılı ve tecrübe sahibi kişiler tercih edilmektedir.

 Sekreter cv’si hazırlama esnasında başvuru yaptığınız pozisyon ile ilgili olarak bilginizi ve deneyiminizi, işiniz hakkında gerekli bilgi ve deneyime sahip olduğunuzu belirtmeniz gerekmektedir. Sekreter ya da asistan olarak çalışanlar aynı zamanda yöneticilerinin yazışmalarını da yaptıkları için bilgisayar ve yazışma olarak yeterli düzeyde olmalıdır. Bu sebeple bilgisayar ortamında özenilerek hazırlanmış ve imla kurallarına dikkat edilmiş bir cv her zaman daha öncelikli olacaktır.

 Sekreter Cv’sinde Bulunması Gerekenler

 İşverenler personel seçimi yaparken genellikle adayların dürüst davranmasını istemektedirler. Bu sebeple cv’ nizde vermiş olduğunuz bilgilerin sizin hakkınızda doğru bilgilerden oluşması sade ve net olması son derece önemlidir. Cv ya da özgeçmişinizde yer alacak doğru ve gerekli bilgiler sizleri ön elemede rakiplerinizden daha yukarı sıralara taşıyacak ve öncelik kazanmanıza yardımcı olacaktır.

 Öncelikle Cv’nizi bilgisayar ortamında hazırlamanız en üst kısımda bir fotoğrafınızın yer alması gerekmektedir. Sonrasında ilk bölümde kişisel bilgilerinizin, iletişim bilgilerinizin ve eğitim bilgilerinizin yer alması gerekmektedir. Bu alanda özel olarak katılmış olduğunuz kurs ve seminer bilgilerini de yazabilirsiniz.

 Bir sonraki alanda ise iş hayatınıza yardımcı olacak bilgilere yer vermeniz gerekmektedir. Var ise daha önce çalışmış olduğunuz ya da staj yaptığınız iş yerlerinin bilgilerine çalışma yıllarınızı da eklemelisiniz. Daha sonrasında ise size başvuru yaptığınız iş ile ilgili olarak referans olabilecek kişilerin bilgileri yer almalıdır. Son olarak ise kariyer hedefleriniz ve başvuru yaptığınız pozisyon ile ilgili olarak neler yapabileceğiniz yer almalıdır.

 Sekreter CV’si Hazırlama Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Sekreter seçimlerinde işverenler genel kültür düzeyi yüksek, ifade yeteneği ve diksiyonu kuvvetli adayları tercih etmektedir. Bu sebeple hazırlamış olduğunuz Cv’nizde bu yetenekleri yazı ile göstermeniz önemlidir. Aynı zamanda sekreterlerin iş yaşamında özenli ve tertipli olması istenildiği için Cv’nizin de bu şekilde özenli hazırlanması son derece önemlidir. Sitemizde yer alan cv oluşturma aracını kullanarak dakikalar içerisinde etkili ve özenli bir cv hazırlayarak kariyer hedefinize +1 puan ile başlayabilirsiniz.

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!
Xbox One S’in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!

Galeri / Teknoloji Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor! İşte özel sürüm dediğin böyle olur...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri
PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri

Galeri / Teknoloji PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri Mucize olmasa da, küçük artışlar için önemli PC...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Nintendo Switch'e yakından bakalım!
Nintendo Switch’e yakından bakalım!

Galeri / Teknoloji Nintendo Switch'e yakından bakalım! Konsolun ayrıntılı görselleri Nintendo yaptığı açıklama ile...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik
ZTE Blade v7 Lite’ın ön kamerasını denedik

Galeri / Teknoloji ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik BlizzCon'a yanımızda bir de ZTE Blade v7 Lite götürdük...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar