SEO Makale Nedir?


Seo 11 Mayıs 2022 48 views 0 Yorum

SEO Makale Nedir?

SEO makale nedir sorusu, hedef kitlenizin dikkatini çekmek için gerekli olan içeriği oluşturma yöntemleri olarak cevaplandırılabilir. Bu yazımızda SEO makale nedir sorusunu kısaca yanıtlandıracağız. 

Tahmin edeceğiniz gibi, içerik yazmaya bile başlamadan önce kullanacağınız anahtar kelimeleri belirlemeniz gerekmektedir. Zira, içerik yazmak için zamana, emeğe ve beyin gücüne yatırım yapacaksanız, Google ’ın çabanızı dikkate alması için de gerekli kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. 

Anahtar kelime listeleme işini, bir anahtar kelime elektronik tablosunu kullanarak el ile yapabilirsiniz. Aynı zamanda Moradam Anahtar Kelime Üretici adlı aracımızı da, içeriğinizde kullanmanız gereken anahtar kelimeleri tespit etmek ve listelemek için de kullanabilirsiniz. 

SEO makale işinin gerçekten düzgün bir şekilde yapıldığından emin olmak istiyorsanız, en iyi seçeneklerinizden birisi organik olarak trafiğinizi artırmak için Moradam SEO Makale hizmeti satın almak olacağı söylenebilir. Doğru anahtar kelimeleri entegre edebilmenizi ve doğru yoğunluğa göre yapabilmenizi sağlamak için hazırladığımız SEO Uyumlu Makale Aracı ise ücretsizdir ve işinize fazlasıyla yarayabilir.

SEO Makale Kuralları

SEO uyumlu makale yazmak daima önemli olsa da, bu makalelerinizin doğal görünmesi gerekliliğinin önünde değildir. Yani makaleniz öncelikle doğal görünmelidir, içeriklerinize mutlaka doğal bir görünüm verilmelidir. Sözlerin akışının uyumlu ve akıllıca olması gerekmektedir, aksi takdirde okuyucunuz ilk birkaç cümleyi okuduktan sonra sitenizi terk edebilir. 

#Doluluk İçerik yazarken, okuyucu açısından harekete geçirilebilir ve değerli bilgi edinilebilir bir doluluğa sahip olmalıdır.  #Uzunluk İdeal olarak, içerik yazarları makaleleri için en az 500 kelime yazmayı hedeflemelidir, diyebiliriz. Okuyucularınıza ne kadar alakalı bilgi sunarsanız, hemen çıkma oranınızın da o kadar düşük olacağını unutmayın. Zira hedef kitlenizle paylaşmak istediğiniz fikirleri akıllıca ve dolu dolu ifade edemezseniz ziyaretçileriniz sizi ciddiye almaz ve sitenizden ayrılır. #Gramer Bu bağlamda gramer ve yazım kuralları da son derece önemlidir, Türkçe kurallarına uyulması gerekir. Öte yandan bilgilerin güncel olması da önemlidir.  #Güncellik Belirli bir makale eskisi kadar okuyucu almıyorsa, alaka düzeyini korumak için makalenin güncellenmesi gerekebilir.

SEO makale, kısaca bu kurallara uyarak hazırlanan içeriklere verilen addır. 

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Sıralama Düşüşü ve Adım Adım Kurtarma
Sıralama Düşüşü ve Adım Adım Kurtarma

Sitesi olan kişileri yakından ilgilendiren bir konu ile karşınızdayız bugün İnternet sitesi olan kişiler sürekli...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür
Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür

Hemen çıkma oranı dediğimiz şey en basit tabiri ile sitenizi ziyaret eden kullanıcının sitenizden başka bir sayfaya...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

İlk Şart; Kaliteli İçerik Üretmek!
İlk Şart; Kaliteli İçerik Üretmek!

“Kaliteli içerik pazarlamasının ilk şartı kaliteli içerik üretmektir” Dijital dünyanın en önemli mihenk...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Https Önemli Mi?
Https Önemli Mi?

Geçtiğimiz yazılarda Google arama sonuçlarında HTTPS kullanan sitelerin oldukça artmasından bahsetmiştik Google son...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar