SEO Ne İşe Yarar?


Seo 11 Mayıs 2022 47 views 0 Yorum

SEO Ne İşe Yarar?

SEO ne işe yarar? Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO, çeşitli arama motorlarında, başta Google ’da üst sıralara çıkmak için yapılan çalışmalara verilen isimdir. Peki ne işe yarar, neden önemlidir? Kısaca değinelim. 

Kurmak istediğiniz bir iş var. Bu iş için sermayeniz var. Nasıl işleyeceği konusunda harika bir fikriniz ve planınız var. Ancak pazarlamanız gerekiyor. Zenginleşeceğinizden, kâr edeceğinizden ve çabalarınızın boşuna olmayacağından daha fazla emin olmanız gerekiyor. 

Burada devreye SEO giriyor. Günümüzde, çoğu işletme SEO ’dan yararlanıyor, böylece pazarın daha geniş bir yelpazesine ulaşabiliyor. 

Kabul edelim ki, SEO günümüzde ticaret iş dünyasını devraldı ve finans & iş dünyasının başarısında büyük rol oynuyor. Küçük bir işletme de büyük bir işletme de kurmayı planlıyor olsanız, hedef pazarınıza ulaşmanızı sağlamak için kanıtlanmış bazı SEO tekniklerini kullanmanız çok faydalı olacaktır. 

SEO çalışmalarının, çoğu zaman televizyon ve basılı reklamlar gibi geleneksel pazarlama yöntemlerinden daha etkili olduğu artık kanıtlanmıştır. Ancak, SEO ’nun sihir olmadığının da farkında olmanız gerekmektedir. SEO, işletmeniz için birçok olanakları temin etmeye yarar. Gerisi yine size bağlıdır.

SEO ne işe yarar, devam edelim!

1# SEO, öncelikle markalaşmanıza yardımcı olur. Marka, hangi ölçekte olursa olsun, her işte önemlidir.  Günümüzde insanlar, satın almak istedikleri ürünleri veya hatta gitmek istedikleri yerleri aramak için internete başvuruyorlar. SEO araçlarına sahipseniz, markanızı hedef pazarınız için daha görünür hale getirebilirsiniz. Ürün veya hizmetlerinizin arama motoru sıralamasının ilk sayfasında görünmesini sağladığınızda  hedef pazarınıza daha fazla görünür olabilirsiniz. Böylelikle markalaşma yolunda önemli bir adım atmış olursunuz.

2# Daha fazla güvenilirlik kazanabilirsiniz. Arama sonuçlarında göründüğünüzde, tüketicilere markanızın güvenilir olduğuna dair çağrışım sağlar, çünkü arama motoru bir şeyi aradığında bunu gösterir. Basitçe söylemek gerekirse: SEO çevrimiçi varlığınızın öne çıkmasına yardımcı olabilir.

3# SEO çevrimiçi varlığınızı ön plana çıkarabileceğinden, daha fazla insanın web sitenizi kontrol etmek veya ihtiyaç duydukları bir şeyi aramak için ziyaret etme ihtimalinin yüksek olduğu anlamına da gelebilir. İster sadece web sitenize yönlendiren yanlışlıkla bir tıklama olsun, isterse kasıtlı olarak sitenize gelsinler, önemli olan sitenize gitmeleri ve markanızın veya şirketin ne sunabileceğini görebilmeleridir. Web sitelerini ziyaret eden tüm insanlar nitelikli müşteri adaylarıdır ve markanızı daha görünür hale getirebilir.

4# SEO daha düşük maliyetlidir ve daha yüksek geri dönüş sağlar. Reklam vermek, çok pahalıdır. Ve çoğunlukla, yalnızca bu büyük markalar bir TV veya radyo reklamını karşılayabilir. Bu nedenle, “SEO”, geleneksel reklamcılıktan çok daha ucuza mal olduğu için pazarlama ve tanıtım stratejiniz için çok daha iyi bir seçimdir. Ayrıca, SEO bir pazarlama stratejisidir, bu nedenle sunduğunuz ürün veya hizmetleri arayan kişilere doğrudan pazarlama yapıyorsunuz. Sayfanız veya tanıtım aracınız yalnızca sizinki gibi işletmeleri ararken görünecektir.

“SEO Ne İşe Yarar?” kısaca ele alınan bu yazıda siz de düşüncelerinizi yorum aracılığıyla belirtebilirsiniz.

 

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Sıralama Düşüşü ve Adım Adım Kurtarma
Sıralama Düşüşü ve Adım Adım Kurtarma

Sitesi olan kişileri yakından ilgilendiren bir konu ile karşınızdayız bugün İnternet sitesi olan kişiler sürekli...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür
Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür

Hemen çıkma oranı dediğimiz şey en basit tabiri ile sitenizi ziyaret eden kullanıcının sitenizden başka bir sayfaya...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

İlk Şart; Kaliteli İçerik Üretmek!
İlk Şart; Kaliteli İçerik Üretmek!

“Kaliteli içerik pazarlamasının ilk şartı kaliteli içerik üretmektir” Dijital dünyanın en önemli mihenk...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Https Önemli Mi?
Https Önemli Mi?

Geçtiğimiz yazılarda Google arama sonuçlarında HTTPS kullanan sitelerin oldukça artmasından bahsetmiştik Google son...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar