Sevgililer Günü Nedir?


Karışık Kaset 3 Mayıs 2022 37 views 0 Yorum

Sevgililer Günü Nedir?

Sevgililer günü, tarihi çok romantik bir olaya dayanan ve bugünlere dek ulaşmış özel günlerden bir tanesidir. Rivayete göre olay, M.S. 3. yüzyılda Roma İmparatoru Claudius II ’nin, askeriyesini güçlendirmek için gençlerin evlenmesini yasaklamasıyla başlar. Bu yasağa karşı gelen Aziz Valentine, gizli gizli gençlere nikâh kıymaya devam eder. Bunu öğrenen Claudius II, Aziz Valentine ’i M.S. 270 yılında […]

Sevgililer Günü Nedir?Sevgililer günü, tarihi çok romantik bir olaya dayanan ve bugünlere dek ulaşmış özel günlerden bir tanesidir. Rivayete göre olay, M.S. 3. yüzyılda Roma İmparatoru Claudius II ’nin, askeriyesini güçlendirmek için gençlerin evlenmesini yasaklamasıyla başlar. Bu yasağa karşı gelen Aziz Valentine, gizli gizli gençlere nikâh kıymaya devam eder. Bunu öğrenen Claudius II, Aziz Valentine ’i M.S. 270 yılında 14 Şubatta idama mahkûm eder. O günden sonra da her yıl 14 Şubat Aziz Valentine ’e ithaf edilmiş ve sevgililer günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Ayrıca “valentine” kelimesi, batılı toplumlarda “sevgili” anlamında da kullanılmaktadır.

Sevgililer günü, yıllar geçtikçe özellikle de gençler arasında daha çok önem kazanmaya başlamıştır. İlişkilerde farklı bir renk katması açısından sevilen bu özel gün, uzun sürmüş evliliklere heyecan katmak için ise bir bahane olarak görülmüştür. Günümüzde sosyal medyanın da etkisiyle daha çok maddi bir gün olarak görülse de aslında çok masum ve romantik bir gündür. Yüksek meblağlı hediyeler ile gösterişe dönüşen bir gün olmasından Sevgililer Günü Nedir?ziyade, her bütçeye uygun ve manevi değeri yüksek hediyelerin bulunabildiği, özgün kutlamalar yapılabildiği özel anları simgeler.

Çiftler bu günleri birbirlerinin değerini daha iyi anlamak, ilişkilerinin maneviyatını güçlendirmek için bir fırsat olarak değerlendirmektedir. Günümüzde insanlar attığı her adımı, aldıkları hediyeleri, gittikleri tatilleri an be an sosyal medyada paylaşarak anı yaşamayı çoğu zaman kaçırırlar. Bu da ilişkilerin bağını azaltır ve manevi olgulardan ziyade maddi olanaklar önem kazanır hale gelir. Mutluluk giderek kişilerden uzaklaşır, ayrılma ve boşanmalar artar. Ancak, sevgililer günü gibi geçmişi çok eskilere dayanan bir gelenek yaşatılarak günümüzde hala önem kazanıyor oluşu, çiftleri en Sevgililer Günü Nedir?azından böyle anlarda birbirine daha çok yakınlaştırarak farklı, hoş duyguları kamçılamaktadır. Günümüzde daha çok alışveriş çılgınlığına dönüşen sevgililer günü, amacına ve mantığına uygun şekilde yaşanırsa, olumlu etkilerinin daha fazla olduğu görülecektir.

Sevgililer günü, çiftlerin sevgilerini birbirine iletmesinde bir araçtır. Önemli olan, her günü sevgililer günü tadında yaşayabilecek mutlulukları yakalamaktır. Bu mutluluğa giden yolda ilişkilerine biraz daha romantizm katmak isteyen çiftler için ise, sevgililer gününü kutlamak ilişkiyi besleyen güzelliklerden biri olacaktır.

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Adolf Hitler Hakkında 9 Korkunç Gerçek
Adolf Hitler Hakkında 9 Korkunç Gerçek

Adolf Hitler Hakkında 25 Şaşırtıcı Bilgihttps://wwwneolducom/adolf-hitler-hakkinda-sasirtici-bilgiler-479hhtmBilinmeyen...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Muhammed Ali Hakkında Bilmediğimiz 10 Gerçek
Muhammed Ali Hakkında Bilmediğimiz 10 Gerçek

Dünya boks sporuna yeni bir soluk getiren, alışılmışın dışında bir başarı sağlamasının yanında özel hayatıyla...

5 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Sigmund Freud Kimdir?
Sigmund Freud Kimdir?

Özellikle felsefe ve psikoloji meraklıları öncelikli olmak üzere dünyada birçok kişi tarafından bilinen Sigmund Freud...

5 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Josê Saramago Kimdir?
Josê Saramago Kimdir?

Portekizli ünlü yazar Josê Saramago Körlük, Mağara, Görmek gibi birçok romana imza atmıştır Yazarın en önemli...

5 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar