Site Hızı Ölçme Neden Önemli? Nasıl Ölçülür?


Seo 11 Mayıs 2022 68 views 0 Yorum

Site Hızı Ölçme Neden Önemli? Nasıl Ölçülür?

Merhaba arkadaşlar. Web sitesi performansı, SERP ’lerde yüksek sıralamayı korumanın önemli bir yönüdür. Sitenizin performansını, özellikle sayfa hızı analizlerinizi düzenli olarak kontrol etmek, herhangi bir SEO çalışması için bir zorunluluktur.

Site hızı ve SEO ilişkisi hakkında makale: https://www.moradam.com/20180211203302/

Kullanıcılar, saniyeler içinde bir web sitesiyle etkileşime girmeyi beklerler. İçerik yüklenmiyorsa ve sitenizle neredeyse anında etkileşim kuramazlarsa başka siteye giderler.

Web sitenizin sağlığına ve performansına derinlemesine dalmak için bir dizi kaynak vardır. Bunları sitenizin ve rakiplerin performansını test etmek için kullanabilirsiniz. Sayfa hızınızın rakiplerinize kıyasla nasıl olduğunu anlamak, rekabet analizinizin bir parçası olmalıdır.

Bazen, size bir kaynak tarafından sağlanan hataları düzeltmenin, tahmin edilen şekilde puanları iyileştirmediğini fark edebilirsiniz. Bu nedenle, düzeltmelerde farklı öneriler elde etmek için birleştirebileceğiniz birkaç araca sahip olmak önemlidir. Aşağıdaki kaynaklardan herhangi birini kullanarak bir sayfa hızı testi gerçekleştirebilirsiniz.

Pingdom Hız Testi. Pingdom ’un en temel kullanımı ücretsizdir ve sayfa hızı içgörülerine ve sayfa hızı performansını iyileştirmeye yönelik önerilere farklı bir görselleştirme sunar. Pingdom ile sizin için en önemli olana göre sıralayabilirsiniz. Yükleme sırasına, yükleme süresine, alma süresine, gönderme süresine ve daha fazlasına göre sıralayarak hataları düzeltmek için stratejiler belirleyebilirsiniz.

Sayfa Hızı İyileştirme

Performansı test ettikten sonra, yükleme sürelerinizi yavaşlatan hataları düzeltme zamanı gelir. Zamanınız varsa, web sitenizin sağlığı için en etkili düzeltmelerin hangileri olduğu konusunda strateji belirlemelisiniz.

Puanlarınıza bir göz atın ve sitenizin ilk olarak bunları yüklemesi ve düzeltmesi en uzun süren öğelerini bulun. Örneğin, Lighthouse, oluşturma engelleme kaynaklarının yüklenmesinin 4,16 saniye sürdüğünü belirtiyorsa, oluşturma engelleme kaynaklarını ortadan kaldırarak 4,16 saniyeye kadar yükleme süresinden tasarruf edebilirsiniz.

Daha hızlı sayfalar kullanıcıları mutlu eder ve genel olarak daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Sayfalarınızın yüklenmesi çok uzun sürerse, saniyeler içinde müşteri kaybedebilirsiniz. İyi organik sıralar ve sitenize kaliteli trafik sağlamanın ilk adımı, sayfa hızını nerede artırabileceğinizi anlamak için sayfa hızı testleri yapmaktır.

Ayrıca SEO araçları da size yardımcı olabilir.

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Sıralama Düşüşü ve Adım Adım Kurtarma
Sıralama Düşüşü ve Adım Adım Kurtarma

Sitesi olan kişileri yakından ilgilendiren bir konu ile karşınızdayız bugün İnternet sitesi olan kişiler sürekli...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür
Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür

Hemen çıkma oranı dediğimiz şey en basit tabiri ile sitenizi ziyaret eden kullanıcının sitenizden başka bir sayfaya...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

İlk Şart; Kaliteli İçerik Üretmek!
İlk Şart; Kaliteli İçerik Üretmek!

“Kaliteli içerik pazarlamasının ilk şartı kaliteli içerik üretmektir” Dijital dünyanın en önemli mihenk...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Https Önemli Mi?
Https Önemli Mi?

Geçtiğimiz yazılarda Google arama sonuçlarında HTTPS kullanan sitelerin oldukça artmasından bahsetmiştik Google son...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar