Sitenin Azalan Ziyaretçi Trafiği Nasıl Artırılır?


Seo 20 Mayıs 2022 97 views 0 Yorum

Sitenin Azalan Ziyaretçi Trafiği Nasıl Artırılır?

Sitenize gelen trafik azalıyorsa, öncelikle sıralamalarınızı kontrol etmeniz gerekir. Google ’daki sıralamanızı değiştiren bir şey olmuş olabilir. Bu, trafikteki ani düşüşü kesinlikle açıklayabilir. Bunu, Google Webmaster Tools üzerinden ya da çeşitli sıra bulucu uygulamalardan kontrol edebilirsiniz. Ancak sıralamanız nispeten aynı kaldıysa? SEO dışında sitenizin ziyaretçi trafiğini artırmak için hangi stratejileri uygulayabilirsiniz?

1. Sosyal medyanın kullanımı

Sosyal medya, sitenizin büyümesi ve pazarlaması için oldukça gereklidir. İstediğiniz kitleye ve mevcut içeriğinize bağlı olarak, hangi sosyal medya ağının size uygun olduğuna karar vermelisiniz. Siteniz, sosyal medyada daha popüler hale geldiğinde, Google ve diğer arama motorları artık onları görmezden gelemez.

Bu, sosyal medyadaki sitenizin popülaritesinin SEO ’nuz için giderek daha fazla önem kazanması anlamına geliyor. Bunun nedeni basittir: insanlar çevrimiçi veya çevrimdışı olarak sizinle ilgili konuştuysa siteniz değerli bir sitedir.

2. Diğer sitelere yorum yapma

Benzer çeşitli sitelerde yorumlar kısmında konuyla ilgili görüşünüzü paylaşmalısınız. Kendi sitenize de bir link yerleştirebilirsiniz. Yorumlarınızın her zaman güzel ve kibar olduğundan emin olun ve kendi yayınınız gerçekten okuduğunuz parçaya uygunsa yorum yapın.

3. Başarılı içerikleri arttırma

Ziyaretçi kitlenizin büyümesini istiyorsanız, blogunuzun analizlerini düzenli olarak kontrol etmelisiniz. İnsanların en çok okudukları yazılar hangi konudadır? En çok organik arama gelen içerikleriniz nelerdir? Bu yazılar, kitlenizin keyif aldığı içeriklerdir. Bu yayınlardan daha fazla yazmalısınız.

4. Reklam yayınlamaya başlayın

Bir bütçeniz varsa, sitenizi tanıtmak için örneğin Facebook veya Google ’a reklam vermeye karar verebilirsiniz. Facebook aslında yaş grupları, yerler ve ilgi alanları için ulaşmak istediğiniz demografiye gerçekten odaklanmanızı ve böylece istediğiniz kitleyi hedeflemenizi oldukça kolaylaştırır.

5. Sitenizi Güncel Tutun, Aktif Olun!

Bazen, siteniz istediğiniz trafiği almaz. Sıralamanız veya SEO değerleriniz değiştiyse, muhtemelen biraz uğraş vermeniz gerekir: sosyal medya ve diğer bloglarda aktif olun, kitleniz tarafından sevilen içeriklere benzer yazılar yazın ve bunu paylaşmayı unutmayın. Pes etmeyin!

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Sıralama Düşüşü ve Adım Adım Kurtarma
Sıralama Düşüşü ve Adım Adım Kurtarma

Sitesi olan kişileri yakından ilgilendiren bir konu ile karşınızdayız bugün İnternet sitesi olan kişiler sürekli...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür
Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür

Hemen çıkma oranı dediğimiz şey en basit tabiri ile sitenizi ziyaret eden kullanıcının sitenizden başka bir sayfaya...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

İlk Şart; Kaliteli İçerik Üretmek!
İlk Şart; Kaliteli İçerik Üretmek!

“Kaliteli içerik pazarlamasının ilk şartı kaliteli içerik üretmektir” Dijital dünyanın en önemli mihenk...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Https Önemli Mi?
Https Önemli Mi?

Geçtiğimiz yazılarda Google arama sonuçlarında HTTPS kullanan sitelerin oldukça artmasından bahsetmiştik Google son...

20 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar