Son Düello


Film Alemi 31 Mart 2022 131 views 0 Yorum

Son Düello

2021 tarihli bir tarihi aksiyon drama filmi olan The Last Duel ’in senaryosu ünlü isimler olan Nicole Holofcener ile Ben Affleck ve Matt Damon tarafından yazılmıştır. 4k formatındaki yapım, 2004 tarihli bir roman olan ve Eric Jager tarafından yazılan The Last Duel: A True Story of Trial by Combat in Medieval France isimli kitaptan esinlenmiştir. Yönetmenliğini ise Ridley Scott üstlenmiştir. Yapımda Damon, çok sevdiği silah arkadaşı ile çetin bir mücadeleye girmiş olan Jean de Carrouges rolünü oynamaktadır. Evliliği sarsılmakta olan Jean, silah arkadaşının eşi ile yakınlaştığını ve buna eşinin izni olmadığı iddiasında bulunur. İki arkadaş arasındaki mücadele üç farklı parçada anlatılır. Her parça, bir karakterin yaşadıklarını anlatmaktadır. 

Jean de Carrouges ve Jacques Le Gris, yüzyıl savaşlarında birlikte mücadele etmiş olan iki şövalye yaveridir. İki arkadaş, birbirine oldukça yakındır. Savaş bittiğinde bağlılık yemini ile Kont Pierre d ’Alençon ’a hizmet etmeye başlarlar. Kral Charles VI tarafından Pierre ’ye derebeyliği verilmesiyle, Jean ’ın topraklarının da lordu olur. Savaş sonrası tamiratı başlatmak amacıyla Pierre, savaş tazminatlarını toplaması için Jacques ’i görevlendirir. Matematiğe yeteneği olan Jacques, Pierre için muhasebe yapmaya başlamıştır. Savaş vergisini toplamak için silah arkadaşı Jean ’ı ziyaret ettiğinde, Jean ’ın finansal durumunun iyi olmadığını öğrenir. Ancak bunu oldukça hoşgörülü bir şekilde karşılar. Jean ise maddi durumunu düzeltmek için, Robert isimli lordun kendisine varlıklı bir çeyiz sözü vermesi üzerine Marguerite de Thibouville ile evlenir. Çeyiz, meşhur Aunou-le-Faucon ’un yanı sıra, oldukça bereketli toprakların hak sahipliğini kapsamaktadır. Ama öte yandan Pierre, Aunou-le-Faucon ’a, Robert ’in geçmişinden gelen vergi borçlarını göstererek el koymuştur. Burayı, konseyinde oldukça önemli bir yer edinmiş olan Jacques ’e hediye etmiştir. Ortaya çıkan bu çatışmayı çözmek amacıyla Jean, Kral Charles ’in huzuruna çıktığında Pierre bu duruma sinirlenir. Lordunu atlamış doğrudan Kral Charles ’e gitmiş olan Jean ’i cezalandırmak için, nesiller boyunca kendi ailesinde bulunan Bellême ’ye el koyar ve burayı Jacques ’e hediye etmiştir!

https://alemsin.org/wp-content/uploads/2022/03/son-duello.jpg

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Eternals
Eternals

Tam yedi bin yıl önce dünyamıza gelen ve kendilerine Eternals adını veren bir grup uzaylı, bu yedi bin yıl içinde...

10 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

La Casa De Papel 5. Sezon 2. Kısım ’dan Kamera Arkası Videosu
La Casa De Papel 5. Sezon 2. Kısım ’dan Kamera Arkası Videosu

Macera sona eriyor! Álvaro Morte için La Casa de Papel'in beşinci sezonu "aşırı fazla gerilim dolu"...

3 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Netflix, La Casa de Papel'den Çekim Hataları Videosu Yayınladı
Netflix, La Casa de Papel’den Çekim Hataları Videosu Yayınladı

5 kısımdan eğlenceli hatalar! Büyük etki yaratan ve Squid Game öncesi, İngilizce olmayan en...

3 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Aralık'ta Netflix: "The Witcher", "The Hand of God", "La Casa de Papel"
Aralık’ta Netflix: “The Witcher”, “The Hand of God”, “La Casa de Papel”

Aralık ayında Netflix'te neler var Önceki 1 - Lost in Space 3 Sezon2 - The Power of the Dog3 - Single All the Way4 -...

3 Nisan 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar