Sony PS3 ’ün Ömrü Uzun, PS4 10 Yıl Sonra…


Oyun Alemi 2 Mayıs 2022 49 views 0 Yorum

Sony PS3 ’ün Ömrü Uzun, PS4 10 Yıl Sonra…

Sony’nin oyun bölümü Sony Computer Entertainment’in Başkanı Kazuo Hirai, geçen hafta Londra’da düzenlenen ‘PlayStation.day’ (PlayStation günü) etkinliğinde, “Oyun, oyun, daha fazla oyun” diyerek, 2008’de bu alana yüklenmeye devam edeceklerinin mesajını verdi. Oyun dünyasından 500’ü aşkın katılımcının yer aldığı etkinlikte, şu anda geldikleri seviyenin oldukça iyi bir nokta olduğunun altını çizen Kazuo Hirai, PS3’ün planlanan ömrünün […]

ps3-wince.jpgSony’nin oyun bölümü Sony Computer Entertainment’in Başkanı Kazuo Hirai, geçen hafta Londra’da düzenlenen ‘PlayStation.day’ (PlayStation günü) etkinliğinde, “Oyun, oyun, daha fazla oyun” diyerek, 2008’de bu alana yüklenmeye devam edeceklerinin mesajını verdi.

Oyun dünyasından 500’ü aşkın katılımcının yer aldığı etkinlikte, şu anda geldikleri seviyenin oldukça iyi bir nokta olduğunun altını çizen Kazuo Hirai, PS3’ün planlanan ömrünün 10 yıl olduğunu açıkladı. Bu süre aslında böylesine bir konsolu satın almayı düşünenler için oldukça uzun ve verimli bir süre. Çünkü kullanıcıların cihaz yenilemesine gitmeden, basit güncellemelerle ürüne yeni birçok özelliği eklemesinin önü açılıyor.

Oyun cihazı olarak öne çıkan PS3, Blu-ray oynatıcı ile yüksek tanımlı video ve filmlerin izlenebilmesini, Wi-Fi özelliğiyle internete bağlanılmasını sağlıyor. Cihazdaki Wi-Fi ve USB bağlantı özelliği, PS3’ün bilgisayarlar ve müzikçalarlarla uyum içinde çalışmasını destekliyor. Bu ve benzeri özelliklerin ‘ev içinde eğlence platformu’ konseptini tamamlayacağını söyleyen Hirai, Play TV adlı ürünleriyle de PS3’ün karasal dijital yayınlar üzerinden kayıt yapabileceğini açıkladı. Kullanıcılar bir yandan PS3’e kayıt yaparken diğer taraftan da Wi-Fi ile PSP üzerinden bu yayınları uzaktan canlı olarak izleyebilecekler.

2007’de 5 milyon adet sattı
PS3 için geliştirilen oyunların dünyanın farklı bölgelerindeki geliştiriciler ve tasarımcılar tarafından hayata geçirildiğini belirten Hirai, 2008’e Gran Turismo 5 Prologue ve Grand Theft Auto 4 gibi iki iddialı oyunla başladıklarını bunun arkasının geleceğini belirtti.

Hirai, LittleBigPlanet, Resistance 2, MotorStorm Pacific Rift and Buzz!: Quiz TV, Metal Gear Solid 4 ve Haze gibi oyunların 2008’de kendileri için oldukça önemli olduğunu, 2009’la birlikte Kill Zone 2’yi de piyasaya çıkarmayı planladıklarını anlattı. Etkinlikte Sony’nin bu kategoride ulaştığı rakamlar da açıklandı. Bu bilgiler şöyle: PS3, Kasım 2006’da piyasaya çıktı. 2007 yılında 10 milyon PS3 satıldı. PSP satışları toplamda 34 milyona, firmanın PS2 ürünü ise 127 milyon adetlik satış rakamına ulaştı. Avrupa pazarına bakıldığında PS3’te 5 milyon, PSP’de 12 milyon, PS2’de ise 48 milyonluk satış rakamı yakalandı.

PSP’de görüntülü sohbet dönemi
Sony’nin PSP adlı mobil oyun konsolu, takılan mini bir web kamera sayesinde görüntülü olarak yapılacak olan anlık mesajlaşmalarda da kullanılacak. Wi-Fi üzerinden karşılıklı olarak iletişim kuran PSP’ler, bu cihazlar için özel olarak tasarlanan web kamera sayesinde mesajlaşma cihazı olarak da kullanıcıların hayatına girecek. Kullanıcılar bu servis için herhangi bir ücret ödemeyecekler.

Kaynak: Milliyet Gazetesi
Milliyet’ten aldığım bu yazı gerçekten çok hoşuma gitti sizlerle paylaşmak istedim. Demek ki daha 1 sene önce çıkmış olan PS3’ü alsak 9 sene daha kullanabiliriz. Aradan 1 nesil geçer o sürede, paramız boşa gitmeyecek demek ki. (:

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Frankenstein Go Frankenstein Go
Frankenstein Go Frankenstein Go

Frankenstein Go - canavarın kız arkadaşını kurtar! Frankenstein Go, Frankenstein'ın canavarının kız arkadaşını...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Monkey Happy Stage 593 Monkey Happy Stage 593
Monkey Happy Stage 593 Monkey Happy Stage 593

Monkey Happy Stage 593 - Yeni Yılı birlikte kutlayın!Monkey Happy Stage 593, Yeni Yılı üç maymunla kutlayabileceğiniz...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Icy Purple Head 3 Icy Purple Head 3
Icy Purple Head 3 Icy Purple Head 3

Icy Purple Head 3 - açık paketin içine kaydırın!Icy Purple Head 3, küçük bir küpü dondurup bir parkurda kaydırarak...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Coffee Puzzle
Coffee Puzzle

Coffee Puzzle - bardakların önünü açın!Coffee Puzzle, müşterilerinize her türlü yemeğin yanından dolu kahve...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar