Spotify, kullanıcılar tarafından hazırlanan çalma listelerini öne çıkaran yeni özelliğini tanıttı


Teknoloji 1 Mayıs 2022 45 views 0 Yorum

Spotify, kullanıcılar tarafından hazırlanan çalma listelerini öne çıkaran yeni özelliğini tanıttı

Dünyanın önde gelen müzik streaming platformlarından Spotify’da müzisyenler için en önemli kıstaslardan biri Spotify’ın öne çıkarılan listelerinde kendilerine yer bulabilmek. Bilhassa bağımsız sanatçılar bu konularda ciddi sıkıntılar yaşayabiliyor, zira kendilerini tanıtmaları için üçüncü bir kurumla anlaşmaları olmadığından, bu sanatçıların şarkıları popüler isimlerin gerisinde kalabiliyor. Ancak Spotify’ın yeni tanıttığı bir özellik, Spotify kullanıcıları tarafından oluşturulan çalma listelerinin de ön plana çıkarılmasına yardımcı olacak gibi duruyor. Dolayısıyla bu da müzisyenler için olumlu bir adım.

Spotify’ın Öne Çıkan Küratörler (Featured Curators) adını verdiği özellik henüz pilot aşamada. Kısacası yeni özellik, kullanıcıların Spotify’da oluşturdukları çalma listelerini güçlendirmek için tasarlanmış sınırlı süreli bir testin parçası. Bu özellik aynı zamanda dinleyicilerin platformda daha fazla müzik keşfetmesinin de yeni bir yolu.

Şirket, bu özellik için seçtiği küratörlerin Spotify’da takip edilen ve popüler çalma listelerine sahip müzikseverler olduğunu söylüyor. Belirli pazarlardaki kullanıcılar, uygulama içinde ve ana sayfalarında önerilen Öne Çıkan Küratör oynatma listelerini görmeye başlayacak. Buradan şunu anlıyoruz; Spotify’ın bu testinin bir parçası olabilmek için çalma listelerinde hatırı sayılır takipçi sayısına sahip bir kullanıcı olmak gerekiyor. Spotify, test süresi boyunca yeni özelliği değiştirmeyi ve geliştirmeyi planlıyor. 

Yeni özellik, platformda kullanıcı tarafından oluşturulan çok sayıda popüler çalma listesini keşfetmeyi de kolaylaştıracak gibi duruyor. 

Yeni testin lansmanı, Spotify’ın Blend adlı, iki kullanıcının karışık listesi olarak da tanımlayabileceğimiz popüler çalma listesi oluşturma aracını güncellemesinden birkaç gün sonra geldi. Son güncelleme ile Blend’in kapsamı genişletilmiş ve kullanıcıların 10 kişiye kadar, hatta en sevdikleri sanatçılardan bazılarıyla çalma listeleri oluşturmasına izin verilmişti.

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!
Xbox One S’in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor!

Galeri / Teknoloji Xbox One S'in Gears of War 4 özel sürümü can yakıyor! İşte özel sürüm dediğin böyle olur...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri
PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri

Galeri / Teknoloji PC ’de oyun performansını artırma yöntemleri Mucize olmasa da, küçük artışlar için önemli PC...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Nintendo Switch'e yakından bakalım!
Nintendo Switch’e yakından bakalım!

Galeri / Teknoloji Nintendo Switch'e yakından bakalım! Konsolun ayrıntılı görselleri Nintendo yaptığı açıklama ile...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik
ZTE Blade v7 Lite’ın ön kamerasını denedik

Galeri / Teknoloji ZTE Blade v7 Lite'ın ön kamerasını denedik BlizzCon'a yanımızda bir de ZTE Blade v7 Lite götürdük...

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar