Tarçın ile Mum Süsleme


Karışık Kaset 3 Mayıs 2022 35 views 0 Yorum

Tarçın ile Mum Süsleme

Evinizi güzelleştirmeniz için yüksek bütçeli harcamalar yapmanıza da gerek yok. Oldukça küçük maliyetlerle dileğiniz gibi bir değişim yapabilirsiniz. Dekorasyon denildiğinde, görüntüden ziyade kokuyu da barındıran tarçın süslemeli mumlar evinize düşündüğünüzden daha ayrı bir hava katacağı kesin. Süsleme için gerekli olan malzemeler şunlardır: Bir tane sütun mum, 250 gr doğal rafya yani saman ipi, Düz şekilde en […]

Evinizi güzelleştirmeniz için yüksek bütçeli harcamalar yapmanıza da gerek yok. Oldukça küçük maliyetlerle dileğiniz gibi bir değişim yapabilirsiniz. Dekorasyon denildiğinde, görüntüden ziyade kokuyu da barındıran tarçın süslemeli mumlar evinize düşündüğünüzden daha ayrı bir hava katacağı kesin. Süsleme için gerekli olan malzemeler şunlardır:

Bir tane sütun mum, 250 gr doğal rafya yani saman ipi, Düz şekilde en az on iki adet kabuk tarçın, Silikon veya başka bir yapıştırıcı, Zevkinize göre diğer süsleme malzemeleri.

Tarçın ile Mum SüslemeYukarıdaki malzeme miktarı bir adet mum için gerekli olanlardır. Mum sayınıza göre hesaplayarak hazırlamalısınız. Mumları online olarak alırsanız daha ekonomik fiyata elde edebilirsiniz. Bir de alacağınız mumlar tarçın kokulu olursa daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Süsleme işlemi oldukça basittir. Sütun mumun etrafına aralık bırakmayacak şekilde tarçınları yapıştırın. Yapıştırma yapmazsanız zorlanırsınız. Daha sonrasında ise doğal rafyanızı tarçınıların etrafından bir kaç defa sarıp düğümleyin. Böylece tarçın süslemeli mumunuz hazır olacaktır. Bu aşamada sağlam olmasını istiyorsanız size kesinlikle silikon kullanmanızı öneririm.

Ekstra Süsleme Yöntemi

Hazırlamış olduğumuz kabuk tarçın süslemeli mumlar ile özel günler için ayrı bir hava katmak mümkün. Hem dekorasyon açısından hem de günlere ayak uydurmak açısından size bir artı değer katacaktır. Kullanabileceğiniz genel malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Hazır yılbaşı yaprakları, Noel Baba süslemeleri, Çam ağacı süslemeleri, Doğal sonbahar yaprakları, Plastik boncuklar veya inciler, Renkli ve farklı boyutlarda misketler, Kar tanelerinden oluşan stickerlar.

Yukarıdaki önerdiğimiz süsleme malzemeleriyle evinizin bir köşesine koyduğunuz tarçın süslemeli mumunuzun etrafına hiç yapıştırmadan öylece serpebilir veya yapıştırarak aralarına ayrı bir estetik katmanız mümkündür.

Tarçın süslemeli mumunuz ister özel süslemelerle ister sadece tarçınıyla olsun evinizin, ofisinizin bir yerini süsleyecek. Fakat burada önemli olan şey doğru yeri, doğru zamanda Tarçın ile Mum Süslemesüslemesidir. Mumu sadece gece aydınlatması amacıyla kullanmak ona haksızlık olacaktır. Bu yüzden ilk olarak öğlenin gün ışığından saklanabileceği küçük köşeleriniz varsa hem size rahatlama vereceğinden hem de kokusundan faydalanabileceğinizden bu köşe mumunuz için ideal yerlerden biri olacaktır. Fakat mumlarınız o kadar estetik duracak ki gün ışığında bile parlamaları mükemmel olacaktır. Belki salonunuzda ki bir rafta belki yatağınızın köşesinde parlayacaktır. Böylece yaşam alanlarınızdan en yüksek verimi alacaksınız.

Bu içerik Sizlere alemsin.org farkıyla sunulmuştur Bu konu hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Adolf Hitler Hakkında 9 Korkunç Gerçek
Adolf Hitler Hakkında 9 Korkunç Gerçek

Adolf Hitler Hakkında 25 Şaşırtıcı Bilgihttps://wwwneolducom/adolf-hitler-hakkinda-sasirtici-bilgiler-479hhtmBilinmeyen...

8 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Muhammed Ali Hakkında Bilmediğimiz 10 Gerçek
Muhammed Ali Hakkında Bilmediğimiz 10 Gerçek

Dünya boks sporuna yeni bir soluk getiren, alışılmışın dışında bir başarı sağlamasının yanında özel hayatıyla...

5 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Sigmund Freud Kimdir?
Sigmund Freud Kimdir?

Özellikle felsefe ve psikoloji meraklıları öncelikli olmak üzere dünyada birçok kişi tarafından bilinen Sigmund Freud...

5 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Josê Saramago Kimdir?
Josê Saramago Kimdir?

Portekizli ünlü yazar Josê Saramago Körlük, Mağara, Görmek gibi birçok romana imza atmıştır Yazarın en önemli...

5 Mayıs 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar