Windows 11’in görev yöneticisi tasarımı değişiyor!


Teknoloji, Yazılım & Program 9 Şubat 2022 153 views 0 Yorum

Windows 11’in görev yöneticisi tasarımı değişiyor!

Microsoft‘un Windows 11 dizaynındaki geliştirmeleri son gaz devam ediyor. Microsoft yeni işletim sistemi için görev yöneticisi bölümünün tasarımını değiştirmeyi planlıyor. Hatta ilgili alana ek seçenekler ekleme gibi düşünceleri de var.

Bilgi güvenilir bir sızıntı kaynağından geldi. Albacore adlı Twitter kullanıcısı daha önce masaüstü duvar kağıtları için ‘Çıkartmalarım’ adında bir bölüm sunulacağını iddia etmişti. Şimdi de bu bilgiyi sosyal medya uygulaması üzerinden belirtti.


Görev yöneticisi yeni tasarımıyla ek bilgiler sunacak

Microsoft‘un yeni işletim sisteminin görev yöneticisine ‘Uygulama Sağlığı’ ve ‘Pil Sağlığı’ ile ilgili birtakım yeni bilgi ekranları geliyor. Bu bilgi, son Dev Channel derlemesi 22543 kurulu bir Windows sürümünden geldi. Sızıntıyı da FireCubeStudios adlı bir Twitter kullanıcısı yaptı.


Güncelleme herkese açık olarak geldiğinde ek özelliklerin de dahil olabileceği görünüyor. Neowin’in kendi raporunda belirttiği üzere, Microsoft geliştiricileri bu tasarımın son hali olmadığını söylüyor. Bu noktada Başlangıç uygulamalarıyla alakalı seçenekler de gelebileceğini açıkladılar.

Microsoft‘un görev yöneticisinin yenilemek istediği bilgisi ilk kez karşımıza çıkmadı. Bazı değişiklikler yapı 22538‘de tanıtıldı. Yine de bunun devam eden bir çalışma olduğundan tamamen herkese açık yayınlanmasının zaman alabileceği söyleniyor.


Microsoft, Windows 11 işletim sistemini basitleştirmeye çalışıyor

Windows 11 için bu güncelleme performansa dayalı geliştirmeler kadar önemli durmuyor. Ancak yine de göz ardı edilmemesi gerekiyor. Çünkü şirket burada günlük kullanımı geliştirmeye yönelik çeşitli planlı güncellemeler sunuyor.

Microsoft‘un yeni işletim sistemini kullanan tüm kişiler bilgili ya da uzman insanlardan oluşmuyor. Dolayısıyla günlük kullanıcılar da ağırlıklı olarak Windows 11‘i kullanacak. Bu yüzden de şirketin işletim sisteminin karmaşık yapısını daha da basitleştirmeye gitmesi gerekiyor. Bu tarz güncellemeler de bu noktada önem arz ediyor.

Sizler Windows 11‘in yeni görev yöneticisi tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Beni Değerlendir post

Benzer Yazılar


Turbo Photo
Turbo Photo

Turbo Photo, tüm dijital kamera sahiplerine, fotoğraflarını, düzenleme, geliştirme, rötuş yapma, bakma, yazdırma ve...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

LüToShop
LüToShop

LüToShop, dijital resimleriniz üzerinde oynama yapabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe bir resim düzenleme programıdır...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

ABBYY Screenshot Reader
ABBYY Screenshot Reader

ABBYY Screenshot Reader, bilgisayardan görüntü almak için tasarlanmış ekran görüntüsü alma ve dönüştüme...

16 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

MAGIX Photo Manager
MAGIX Photo Manager

MAGIX Photo Manager, tüm fotoğraflarınızı kolayca yönetmenize, sunmanıza, organize etmenize ve düzenlemenize olanak...

9 Haziran 2022 tarihinde eklendi.

Yorum Yap


Yorumlar